Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اوکراین و آمریکا پس از رزمایش روسیه و بلاروس تمرین نظامی مشترک برگزار می‌کنند

پرچم‌های اوکراین و آمریکا
پرچم‌های اوکراین و آمریکا Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ستاد کل ارتش اوکراین روز پنجشنبه اعلام کرد که کی‌یف و واشنگتن رزمایش مشترک خود را در غرب اوکراین از هفته آینده آغاز می‌کنند. این خبر در حالی منتشر می‌شود که رزمایش بزرگ اخیر بلاروس و روسیه برخی از کشورهای همسایه را نگران کرده بود.

آگهی

ستاد کل ارتش اوکراین روز پنجشنبه اعلام کرد که کی‌یف و واشنگتن رزمایش مشترک خود را از هفته آینده در غرب اوکراین آغاز می‌کنند. این خبر در حالی منتشر می‌شود که رزمایش بزرگ اخیر بلاروس و روسیه برخی از کشورهای همسایه را نگران کرده بود.

رزمایش مشترک روسیه و بلاروس که با عنوان «زاپاد-۲۰۲۱» در نزدیک به مرزهای اتحادیه اروپا انجام شد اوکراین و برخی از کشورهای ناتو را نگران کرد.

با این حال اوکراین اعلام کرد که رزمایش هفته آینده شامل حضور ۶ هزار سرباز از ۱۵ کشور خواهد بود و تا یک اکتبر ادامه پیدا می‌کند. این کشورها شامل اوکراین، ایالات متحده و دیگر اعضای ناتو خواهند بود.

در بیانیه ارتش اوکراین آمده است که «هدف اصلی آماده‌سازی برای اقدامات مشترک به‌عنوان بخشی از یک نیروی چند ملیتی در طول عملیات ائتلاف است.»

اوکراین تمرینات نظامی با شرکای غربی را گامی مهم در مسیر ورود به ناتو می‌داند و معتقد است که عضویت در این نهاد می‌تواند مقاومت این کشور در برابر تجاوزات روسیه را تقویت کند.

روابط کی‌یف و مسکو در سال ۲۰۱۴ پس از الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه تیره‌‌تر شد.

از سوی دیگر روابط اوکراین با بلاروس نیز زمانی تیره شد که کی‌یف انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ بلاروس را عادلانه و آزادانه ندانست و خشونت علیه معترضان را محکوم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلاروس سفیر خود در فرانسه را برای مشورت فراخواند

جسد کنشگر اهل بلاروس در پایتخت اوکراین پیدا شد

حمله اوکراین به سواحل کریمه؛ کی‌یف: دو کشتی و زیرساخت‌های نیروی دریایی روسیه را هدف قرار دادیم