معاون رئیس جمهوری آمریکا برای ترمیم رابطه با پاریس سفر ۵ روزه به فرانسه را آغاز کرد

کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا
کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده قرار است روز چهارشنبه در کاخ الیزه با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه دیدار کند.

آگهی

کامالا هریس، معاون رئیس‌ جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه سفر پنج روزه خود به فرانسه را در راستای ترمیم رابطه واشنگتن با پاریس پس از «بحران زیردریایی‌ها» آغاز کرد.

معاون جو بایدن، رئیس‌ جمهوری ایالات متحده قرار است روز چهارشنبه در کاخ الیزه با امانوئل ماکرون، رئیس‌ جمهوری فرانسه دیدار کند. محور گفتگوهای کامالا هریس با امانوئل ماکرون «امنیت اروپا، امنیت منطقه اقیانوس هند-آرام و موضوعات مرتبط با حوزه سلامت در سطح جهان» عنوان شده است.

آمریکا اواسط ماه سپتامبر (اواخر شهریور) با اعلام اتحاد جدیدی با استرالیا و بریتانیا در منطقه اقیانوس هند-آرام باعث شد تا کانبرا قرارداد خرید زیردریایی از فرانسه را فسخ کند. این اقدام واکنش تند پاریس را به دنبال داشت و وزارت خارجه فرانسه سفرای این کشور را از واشنگتن و کانبرا فراخواند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تنش‌ها در روابط آمریکا و فرانسه به دنبال سفر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده به پاریس و دیدار روسای جمهوری دو کشور در حاشیه اجلاس سران گروه ۲۰ در رم فروکش کرد.

واشنگتن و پاریس اعلام کرده‌اند که امانوئل ماکرون و کامالا هریس روز چهارشنبه درباره «تقویت همکاری‌های فضایی» بین دو کشور نیز گفتگو خواهند کرد.

کامالا هریس طبق برنامه اعلام شده روز پنجشنبه در مراسم سالانه پایان جنگ جهانی اول در پاریس شرکت خواهد کرد. او قرار است روز جمعه در مجمع صلح پاریس شرکت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پس‌لرزه «بحران زیردریایی‌ها»؛ متن مکالمه ماکرون و موریسون فاش شد

دیدار ماکرون با بلینکن؛ پاریس و واشنگتن در مسیر اعتماد‌سازی پس از بحران زیردریایی‌ها

ایجاد حساب رسمی «آقای دوم» برای همسر کامالا هریس توسط توییتر