Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نامه جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا به بایدن: مذاکرات هسته‌ای با ایران به دلیل حمله پهپادی متوقف شود

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده
جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

۱۷ نماینده جمهوری‌خواه کنگره ایالات متحده آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن خواستار توقف تلاش این کشور برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران شدند. آن‌ها دلیل این ماجرا را حمله پهپادی به یکی از پایگاه‌های آمریکا در سوریه عنوان کردند.

آگهی

۱۷ نماینده جمهوری‌خواه کنگره ایالات متحده آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن خواستار توقف تلاش این کشور برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران شدند. آن‌ها دلیل این ماجرا را حمله پهپادی به یکی از پایگاه‌های آمریکا در سوریه عنوان کردند.

برایان استیل که این نامه را تهیه کرده است، گفت: «من همچنان بسیار نگرانم که دولت بایدن با لغو تحریم‌ها و مذاکره با بزرگترین دولت حامی تروریسم اولویت‌های خود را به طور اشتباه ادامه دهد.» وی اضافه کرد که ایران همچنان به آمریکا حمله می‌کند و افزایش فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد که آمریکا باید ایران را پاسخگو کند و این اطمینان حاصل شود که آمریکا از سربازان و غیرنظامیان خود در منطقه محافظت می‌کند.

تهدیدات ادامه دارد و دولت شما همچنان با لغو تحریم‌های ایالات متحده توانایی ما برای مبارزه با رژیم ایران را تضعیف می‌کند.
نامه شماری از جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا به بایدن

۱۷ قانونگذار آمریکایی جناح جمهوری‌خواه در نامه خود گفتند: «ما همچنان به تماشای حمله ایران به نیروهای آمریکایی و متحدانمان در خاورمیانه و در عین حال افزایش فعالیت هسته‌ای این کشور ادامه می‌دهیم. این تهدیدات ادامه دارد و دولت شما همچنان با لغو تحریم‌های ایالات متحده توانایی ما برای مبارزه با رژیم ایران را تضعیف می‌کند.»

آن‌ها خطاب به بایدن گفتند «از آنجایی که دولت شما در حال مذاکره با ایران برای ورود مجدد به توافق هسته‌ای است، ما نگران دخالت ایران در حمله به پایگاه التنف هستیم که حدود ۲۰۰ نیروی آمریکا در آنجا مستقر هستند.»

این نمایندگان اضافه کردند: «در دوران تشدید تنش در خاورمیانه این پیام خطرناکی به دوستان و دشمنان ما می‌فرستد که ما همچنان به لغو تحریم‌ها و مذاکره با بزرگترین دولت حامی تروریسم ادامه می‌دهیم در حالیکه آن‌ها به ما حمله می‌کنند.»

اشاره این نمایندگان جمهوری‌خواه به حمله پهپادی ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر) به پایگاه التنف در سوریه است که آمریکا، ایران را مسئول آن عنوان کرد. این حمله کشته یا زخمی برجای نگذاشت.

قرار است دور جدیدی از مذاکرات هسته‌ای ایران در اواخر نوامبر در وین از سر گرفته شود. آخرین دور مذاکرات برای احیای برجام دو روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران انجام شده بود و از آن زمان ادامه این مذاکرات با توجه به تغییر دولت در این متوقف مانده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ سرد میان اسرائیل و جمهوری اسلامی چه تاثیری بر آینده پرونده هسته‌ای ایران می‌گذارد؟

نشست اروپا، آمریکا و کشورهای عربی در ریاض درباره ایران؛ رابرت مالی: تهران دو راه دارد

شمخانی با بدبینی به نتیجه گفتگوهای هسته‌ای: نتیجه مذاکرات از قبل روشن است