پلیس اسرائیل زن فلسطینی را پس از ادعای حمله با چاقو در بیت‌المقدس کشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پلیس اسرائیل در محل حادثه
پلیس اسرائیل در محل حادثه   -   کپی رایت  آسوشیتدپرس

پلیس اسرائیل روز پنجشنبه ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) یک زن فلسطینی را که ادعا می‌شد قصد دارد با چاقو به افسران در بخش قدیمی بیت‌المقدس حمله کند، به ضرب گلوله کشت.

از سوی دیگر در شمال کرانه باختری رود اردن نیز نیروهای اسرائیلی یک مرد را در جریان درگیری ناشی از عملیات بازداشت با گلوله کشت. نیروهای اسرائیلی گفتند که این مرد پس از شلیک به سمت آن‌ها، با گلوله کشته شد.

طبق بیانیه پلیس، در حادثه نخست زن فلسطینی سعی کرد پلیس را در یکی از خیابان‌های منتهی به مسجدالاقصی با چاقو مجروح کند.

یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه صدای تیراندازی را شنید و سپس جسد زنی را روی زمین دید. پس از آن نیروهای پزشکی به محل حادثه رسیدند و مرگ زن را اعلام کردند. پلیس گفت که هیچ آسیبی به نیروهای آن‌ها وارد نشده است.

طبق گفته پلیس، مهاجم ۳۰ ساله و اهل قباطیه در کرانه غربی رود اردن بود.

اسرائیل قدس شرقی و کرانه باختری را در جنگ سال ۱۹۶۷ اشغال کرد. این شهر که برای سه دین یهودیت، مسیحیت و اسلام مقدس است نقطه کانونی درگیری چند دهه‌ای اسرائیل و فلسطین به شمار می‌رود.

اما حادثه دوم طبق گفته پلیس اسرائیل در روستای برقین در شمال کرانه باختری در نزدیکی جنین رخ داد. در بیانیه پلیس آمده است که نیروهای آن‌ها به همراه پلیس مرزی در حال رهبری عملیاتی برای «بازداشت مظنونین و مکان‌یابی سلاح‌ها» بودند.

در این بیانیه‌ آمده است: «در طی عملیات یک تروریست مسلح به سمت نیروهایی که در حال عملیات در زمان شورش در روستا بودند، آتش گشود.»

پلیس در این بیانیه اضافه کرده است که نیروهای پلیس مرزی با شلیک گلوله پاسخ دادند و اور را کشتند.

گروه فلسطینی جهاد اسلامی اعلام کرد که فرد کشته شده یکی از نیروهای آن‌ها بوده است.

به گفته پلیس در این حادثه هیچ نیروی اسرائیلی زخمی نشد.

برقین روستایی است که از اوایل هفته جاری صحنه درگیری شدید بین سربازان اسرائیلی و فلسطینی‌ها بود که در این درگیری‌ها دو فلسطینی کشته و دو سرباز اسرائیلی زخمی شدند.