Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روند صعودی مبتلایان به آسم در اروپا؛ نرخ ابتلا در کشورهای عضو اتحادیه چقدر است؟

آسم
آسم Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نزدیک به ۶ درصد جمعیت اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ درگیر بیماری تنفسی آسم بوده‌اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۴ نشان از افزایش سه دهم واحد درصدی دارد.

آگهی

نزدیک به ۵.۷ درصد جمعیت اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ درگیر بیماری تنفسی آسم بوده‌اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۴ نشان از افزایش سه دهم واحد درصدی دارد.

اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) با انتشار گزارشی اعلام کرد که در میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، فنلاند شاهد بیشترین نرخ ابتلا به آسم بوده؛ به طوری که ۹ درصد جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۹ به بیماری آسم مبتلا بوده‌اند. پس از فنلاند، آلمان و فرانسه با ۸ درصد، بیشترین نرخ ابتلای به آسم را در اتحادیه اروپا گزارش کرده‌اند.

در مقابل، تنها ۲ درصد از مردم رومانی و بلغارستان در سال ۲۰۱۹ به بیماری آسم مبتلا بوده‌اند که پایین‌ترین نرخ ابتلا در میان کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.

EUROSTAT
مقایسه نرخ ابتلا به آسم در کشورهای اتحادیه اروپا طی سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۹EUROSTAT

این گزارش همچنین حاکیست که در مقایسه با سال ۲۰۱۴، آلمان با ۱.۹ و کرواسی با ۱.۸ واحد درصد بیشترین افزایش شمار بیماران مبتلا به آسم را گزارش کرده‌اند. در سوی دیگر نیز ایرلند با ۱.۷ و یونان با ۱.۱ واحد درصد شاهد بیشترین کاهش نرخ مبتلایان به آسم بوده‌اند.

همچون سال ۲۰۱۴ در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز نرخ ابتلای زنان با ۶ درصد بیش از نرخ ۵ درصدی ابتلای مردان ساکن اتحادیه اروپا به بیماری آسم بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان: از هر ۲۵ مورد ابتلا به سرطان، بیماری یک نفر با مصرف الکل مرتبط است

کشف راز فرآیندی که موجب سرایت ویروس‌های بیماری‌زا‌ می‌شود

آیا کریستوف کلمب بیماری مقاربتی سیفلیس را به اروپا آورد؟