خواهران ژاپنی ۱۰۷ ساله عنوان مسن ترین دوقلوهای جهان را دریافت کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
خواهران ژاپنی ۱۰۷ ساله، مسن ترین دوقلوهای جهان
خواهران ژاپنی ۱۰۷ ساله، مسن ترین دوقلوهای جهان   -   کپی رایت  AP Photo

موسسه رکوردهای جهانی گینس در اطلاعیه ای دو خواهر ژاپنی ۱۰۷ ساله را به عنوان مسن ترین دوقلوهای همسان زنده جهان معرفی کرد.

گینس این خبر را هم زمان با روز احترام به سالمندان که یک تعطیلی ملی در ژاپن است، اعلام کرد.

کومه کوداما و اومنو سومی‌یاما، دو خواهر دوقلوی ژاپنی فرزندان سوم و چهارم از ۱۱ خواهر و برادر هستند که ۵ نوامبر ۱۹۱۳ در جزیره شودوشیما در غرب ژاپن به دنیا آمدند.

این دو خواهر دوقلو بعد از مدرسه ابتدایی از هم جدا شدند. در آن زمان کوداما به عنوان خدمتکار به اویتا در جزیره اصلی کیوشو در جنوب ژاپن فرستاده شد و سپس در آنجا ازدواج کرد اما سومیاما در جزیره ای که در آن بزرگ شده بود، ماند و خانواده خود را تشکیل داد.

آن‌ها با یادآوری روزهای «سخت» جوانی‌شان گفتند که به دلیل بدبینی نسبت به فرزندان چندقلو در ژاپن مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

این دو خواهر دوقلو که دهه ها مشغول زندگی خود بودند و به ندرت با یکدیگر ملاقات می‌کردند در ۷۰ سالگی و پس از آنکه به زیارت برخی از ۸۸ معبد شیکوکو رفتند از ارتباط دوباره شان لذت بردند.

سومیاما و کوداما در اول سپتامبر ۱۰۷ سال و ۳۰۰ روز سن داشتند و رکورد پیشین را که «کین نارینا» و «جین کانی دئو» خواهر مشهور ژاپنی در ۱۰۷ سال و ۱۷۵ روز ثبت کرده بودند، شکستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

خانواده‌های این دو خواهر دوقلو به گینس گفتند که این دو نفر همواره درباره فراتر رفتن از رکورد کین و جین که در اواخر دهه ۱۹۹۰ هم از نظر سن و هم به خاطر قوه طنزشان به شهرت رسیده بودند، شوخی می‌کردند.

به گفته وزارت بهداشت و رفاه ژاپن، حدود ۲۹ درصد از جمعیت ۱۲۵ میلیونی این کشور، ۶۵ ساله یا بیشتر هستند. بر اساس این گزارش، حدود ۸۶ هزار و ۵۱۰ نفر از این افراد صدساله هستند که نیمی از آنها امسال ۱۰۰ ساله شده‌اند.

به گزارش گینس، گواهینامه این دو خواهر دوقلوی ژاپنی به دلیل شرایط کرونایی به خانه‌های سالمندان محل زندگی آن‌ها ارسال شده است.