Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آنگلا مرکل: جامعه بین‌الملل باید به گفتگو با طالبان ادامه دهد

German Chancellor Angela Merkel
German Chancellor Angela Merkel Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرکل در بوندستاگ: «هدف ما باید این باشد که تا جای ممکن تغییراتی را که در ۲۰ سال گذشته در افغانستان ایجاد کرده‌ایم، حفظ کنیم. جامعه بین‌الملل نیز باید در این باره با طالبان گفتگو کند.»

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که جامعه بین‌الملل باید به «گفتگو با طالبان» ادامه دهد تا به این ترتیب دستاوردهای بیست سالۀ حاصل از استقرار نیروهای ناتو در افغانستان حفظ شود.

خانم مرکل در بوندستاگ مقابل نمایندگان پارلمان کشورش گفت: «هدف ما باید این باشد که تا جای ممکن تغییراتی را که در ۲۰ سال گذشته در افغانستان ایجاد کرده‌ایم، حفظ کنیم. جامعه بین‌الملل نیز باید در این باره با طالبان گفتگو کند.»

این سخنان در حالی بیان می‌شود که کشورهای غربی از جمله آمریکا در تلاش هستند اتباع خود و افغان‌هایی که با آنها همکاری داشتند را حداکثر تا ۳۱ اوت از افغانستان خارج کنند.

خانم مرکل در ادامه سخنرانی خود در پارلمان تاکید کرد که آلمان تا جایی که مسئول باشد، به تخلیه افراد از افغانستان ادامه خواهد داد؛ با این وجود تاکید کرد که برای موفقیت در این کار حمایت ایالات متحده ضروری است.

پیش از این وزارت خارجه آلمان در پیامی توییتری اعلام کرده بود نیروهای این کشور تاکنون بیش از ۴۵۰۰ نفر را از افغانستان خارج کرده‌اند. حدود ۳۷۰۰ نفر از این افراد شهروندان افغانستان هستند و تقریباً نیمی از آنها را نیز زنان و دختران تشکیل می‌دهند.

در ادامه این پیام توییتری آمده است که خبرنگاران و فعالان حقوق بشر نیز بخش قابل توجهی از افغان‌هایی را تشکیل می‌دهند که تا کنون تخلیه شده‌اند.

با این وجود هزاران نفر همچنان مأیوسانه در انتظار فرصتی برای خروج از این کشور هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیپلمات آلمانی: طالبان با خروج افغان‌ها از کشور پس از ۳۱ اوت موافقت کردند

«موزه انتحاری» طالبان در افغانستان؛ مین مغناطیسی و بمب کنار جاده‌ای به جای اشیاء باستانی

طالبان ورزشکاران زن تیم المپیک افغانستان را به رسمیت نمی‌شناسد