Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فیلیپ موریس: فروش سیگار مارلبرو تا ۱۰ سال دیگر در بازارهای بریتانیا متوقف می‌شود

Philip Morris Britain
Philip Morris Britain Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بریتانیا بطور جدی در تلاش است تا عادت سیگار کشیدن را در میان مردم این کشور از بین ببرد. بریتانیا یکی از اولین کشورهایی بود که در سال ۲۰۰۷ میلادی استعمال دخانیات را در مکان‌های عمومی ممنوع کرد.

آگهی

شرکت دخانیات فیلیپ موریس اینترنشنال می‌گوید فروش سیگار مارلبرو تا ۱۰ سال دیگر در بازارهای بریتانیا متوقف می‌شود.

این خبر از سوی جاسک اولچاک، مدیر عامل این شرکت در جریان گفتگو با روزنامه انگلیسی «Mail on Sunday» اعلام شد. او گفت: «فکر می‌کنم حداکثر تا ۱۰ سال دیگر مشکل سیگار کشیدن در بریتانیا حل شود.»

و در پاسخ به این پرسش که «آیا این سخن به این معنی است که فیلیپ موریس فروش سیگار را تا آن زمان متوقف خواهد کرد؟» پاسخ داد: «قطعا».

او همچنین گفت که سیگار مارلبروی این شرکت نیز تا ۱۰ سال دیگر از فروشگاه‌های بریتانیا محو خواهد شد.

دور شدن از توتون سنتی

فیلیپ موریس اینترنشنال همچنین اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی تولید سیگارهای مبتنی بر توتون سنتی را بطور قابل توجهی کاهش داده و به سمت سرمایه گذاری در صنایع جایگزین همچون سیگارهای الکترونیکی برود.

بریتانیا بطور جدی در تلاش است تا عادت سیگار کشیدن را در میان مردم این کشور از بین ببرد. بریتانیا یکی از اولین کشورهایی بود که در سال ۲۰۰۷ میلادی استعمال دخانیات را در مکان‌های عمومی ممنوع کرد.

لندن می‌گوید با این تلاش‌ها توانسته است شمار سیگاری‌ها را در این کشور در ۳۵ سال اخیر به نصف کاهش دهد. آمار نیز حاکی از آن است که بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ میلادی تعداد بزرگسالان سیگاری در این کشور از تقریبا ۲۰ درصد به حدود ۱۴ درصد کاهش یافته است.

یک کشور «بدون دود»

وزارت بهداشت بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای از برنامه‌اش برای ایجاد یک کشور «بدون دود» تا سال ۲۰۳۰ میلادی خبر داده است. این برنامه شامل اولتیماتومی برای صنایع استعمال دخانیت نیز است تا بر اساس آن، سیگاری‌ها یا سیگار را ترک کنند یا به محصولاتی کم‌خطر مانند سیگارهای الکترونیکی روی بیاورند.

موضع اتحادیه اروپا در موضوع مصرف سیگار

اتحادیه اروپا نیز اقدام برای کاهش مصرف سیگار را آغاز کرده است. به گفته مقامات بهداشت این اتحادیه، ۲۷ درصد از موارد ابتلا به سرطان در این اتحادیه با مصرف سیگار ارتباط دارد.

کمیسیون اروپا در ماه فوریه از برنامه‌ای با عنوان «طرح مبارزه با سرطان» رونمایی کرد که در چهارچوب آن بودجه‌ای ۴ میلیارد یورویی برای کاهش شمار سیگاری‌های اروپا از ۲۶ درصد کنونی به پنج درصد تا سال ۲۰۴۰ میلادی اختصاص یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیگار برگ‌ فیدل کاسترو در اقامتگاه تفریحی سوئیس؛ برای گران‌ترین سیگار این مجموعه چقدر باید بپردازیم؟

تمام فواید ترک سیگار؛ چه تغییراتی در بدن انسان از ساعات اولیۀ ترک تا ۱۰ سال نخست روی می‌دهد؟

فروش سیگار منتول (نعنایی) در اتحادیه اروپا و بریتانیا ممنوع شد