فنلاند با وضع محدودیت‌های بیشتر مصرف سیگار را طی ۱۰ سال به صفر نزدیک می‌کند

هلسینکی، فنلاند
هلسینکی، فنلاند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هدف کلی این طرح دولت فنلاند این است که شمار سیگاری‌ها این کشور از ۱۱ درصد جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۹ به کمتر از ۵ درصد در سال ۲۰۳۰ برسد.

آگهی

فنلاند در تلاش است تا محدودیت‌های سخت‌تری خود را در زمینه مصرف سیگار و تبلیغ دخانیات برای تحقق هدف به حداقل رساندن این عادت در میان شهروندان خود تا سال ۲۰۳۰ اعمال کند.

وزارت امور اجتماعی و بهداشت فنلاند به تازگی از طرحی رونمایی کرده که قصد دارد، استعمال دخانیات را در فضاهای باز شامل ایستگاه‌های اتوبوس، سواحل عمومی، زمین‌های بازی کودکان و برخی از تراس‌های رستوران‌ها و مراکز خرید، به تدریج از ابتدای ژانویه ۲۰۲۲ و ظرف دو سال ممنوع کند.

دولت فنلاند همچنین قصد دارد همچون استرالیا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی ثبت نام و نشان تجاری تولید کنندگان سیگار را بر روی بسته‌های آن از سال ۲۰۲۳ متوقف کند و تولیدکنندگان را وادار به عرضه بسته‌بندی‌های ساده‌تر سیگار کند.

هدف کلی این طرح دولت فنلاند این است که شمار سیگاری‌ها این کشور از ۱۱ درصد جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۹ به کمتر از ۵ درصد در سال ۲۰۳۰ برسد.

فنلاند در میان کشورهای اروپایی تا کنون بیشترین مقررات دولتی را از طریق اعمال مالیات و ممنوعیت‌ مصرف برای مبارزه با مصرف سیگار و الکل وضع کرده است. در مقابل آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا کمترین محدودیت‌ها را برای مصرف الکل و دخانیات اعمال کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر کشور پیشین فنلاند به اتهام توهین به همجنس‌گرایان محاکمه شد

ممنوعیت سیگار کشیدن در منطقه گالیسیای اسپانیا؛ دود باعث شیوع ویروس کرونا می‌شود

کرونا چگونه مصرف سیگار و بهای سهام تولیدکنندگان دخانیات را افزایش داد؟