بریتانیایی‌ها در ۲۰۲۰ بیش از کلّ یک دههٔ گذشته سیگار را ترک کردند

ترک سیگار در بریتانیا
ترک سیگار در بریتانیا   -  Copyright  آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی

میزان شروع به سیگار کشیدن نیز در این کشور به پایین‌تر حد ثبت‌شدهٔ خود یعنی به ۱۳/۹ درصد کل افراد رسیده است.

آمارهای تازه نشان می‌دهد شمار بریتانیایی‌هایی که در سال ۲۰۲۰ میلادی سیگار را ترک کرده‌اند، تا همینجا، از شمار همین افراد در هر سال دههٔ گذشته بیشتر بوده است.

آمار سال ۲۰۲۰ مؤسسهٔ یوسی‌ال اسموکینگ تولکیت نشان می‌دهد که موفقیت بریتانیایی‌ها در ترک سیگار، از ۱۴ درصد به ۲۳ درصد رسیده است، رقمی که رشدی حدود دوسومِ سالهای گذشته را نشان می‌دهد.

کارشناسان می‌گویند از اواخر سال ۲۰۱۹ به این‌سو موجی از ترک سیگار میان بریتانیایی‌ها به‌راه افتاده که علت اصلی آن شیوع همه‌گیری کرونا بوده است که سبب تغییر عادات رفتاری مردم شده است.

یک سازمان بریتانیایی دیگر به نام ASH برآورد کرده است که حدود یک میلیون نفر در بریتانیا در زمان قرنطینه سیگار را ترک کرده‌اند.

میزان شروع به سیگار کشیدن نیز در این کشور به پایین‌تر حد ثبت‌شدهٔ خود یعنی ۱۳/۹ درصد رسیده است.

از سوی دیگر، کارزارهایی نظیر استاپ‌توبر نیز در بریتانیا فعالند. استاپ‌توبر،‌ چالش ملّی ترک سیگار است که امسال برای چهارمین سال پیاپی اجرا می‌شود. در این چالش از شرکت‌کنندگان دعوت می‌شود تا در طول ۲۸ روز ماه اکتبر سیگار نکشند، به‌این ترتیب، در پایان این دوره شمار قابل‌توجهی از افراد موفق می‌شوند سیگار را برای همیشه کنار بگذارند.

در خانه ماندن و بیرون نرفتن، در کنار خانواده بودن و نیز لزوم تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا در میان عللی است که تمایل به سیگار کشیدن را کمتر کرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا