Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توکیو؛‌ برگزاری مراسم افتتاحیه «پرچالش ترین» المپیک تاریخ

مسابقات قهرمانی شیرجه توکیو ۲۰۲۰
مسابقات قهرمانی شیرجه توکیو ۲۰۲۰ Copyright Matthias Schrader/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Matthias Schrader/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آغاز مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک توکیو از ساعت ۸ شب به وقت محلی روز جمعه ۲۳ ژوییه

آگهی

مراسم افتتاحیه یکی از پرحاشیه و پردردسرترین بازیهای المپیک تاریخ در شهر توکیو برگزار می شود.

این بازیها که به توکیو۲۰۲۰ مشهور است، قرار بود سال گذشته میلادی برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا مانع شد و این بازیها امسال در تابستان سال ۲۰۲۱ میلادی در حالی برگزار می شود که همچنان بدلیل شیوع ویروس کرونا، با وجود واکسیناسیون گسترده، بدون حضور تماشاگران در حال برگزاری است.

همزمان برخی از ورزشکاران بدلیل ابتلا به ویروس کرونا در بدو ورود به توکیو از شرکت در رقابت ها محروم شده و ثمره سال های تلاش برای حضور المپیکی شان از بین می رود.

بی دلیل نیست که برخی بازیهای المپیک توکیو ۲۰۲۰ را بازیهای «نفرین شده» نام نهاده اند.

با این حال مسئولان برگزاری این رقابتها امیدوار هستند تا افتتاحیه این بازیها نوری باشد برای پایان دادن به سایه تاریکی که کووید-۱۹ بر جهان در یک سال ونیم گذشته افکنده است.

با این حال مسئولان برگزاری این رقابتها امیدوار هستند تا افتتاحیه این بازیها نوری باشد برای پایان دادن به سایه تاریکی که کووید-۱۹ بر جهان در یک سال ونیم گذشته افکنده است.

توماس باخ رئیس کمیته المپیک که در توکیو حاضر است می گوید که « ورزشکاران سالها برای این بازیها انتظار کشیده اند و معتقدم که ورود به ورزشگاه محل افتتاحیه بازیها می تواند لحظه شادی و آرامش را برای آنها رقم بزند.»

قراراست بیش از ۱۱۳۰۰ ورزشکار از ۲۰۷ کشور جهان از ۲۳ ژوییه، امروز تا هشتم ماه اوت، کمتر از دو هفته دیگر، در این رقابتها بر سر کسب با ارزش ترین مدالهای عمر خود رقابت کنند. این در حالی است که رقابت های چندین رشته گروهی از چند روز پیش آغاز شده است.

ورزشکاران در این رقابتها به جز غلبه بر چالش های ورزشی فشار روزانه دیگری را تحمل خواهند کرد: «کنترل های بهداشتی.»

آنها همواره به جز در لحظه رقابت باید ماسک هایشان را حفظ کنند. روزانه بارها مورد آزمایش های کووید-۱۹ قرار خواهند گرفت. غالبا آزمایش ها بزاقی خواهد بود و برخی در صورت ابتلا بسرعت قرنطینه خواهند شد.

به همین دلایل بود که بسیاری از تحلیلگران تا چند روز پیش از برگزاری بازیها همچنان بر این باور بودند که «نهایتا مسئولان ژاپنی برگزاری بازیها را متوقف خواهندکرد.» نه تماشاگران ژاپنی و نه تماشاگران سایر کشورها اجازه ورود به سالن‌های ورزشی را ندارند و چه کسی است که نداد «ورزش قهرمانی آنهم در سطح المپیک بدون فریادها و تشویق های حامیان چیزی کم دارد.»

تاکنون نام نزدیک به ۳۰ نفر از همراهان و ورزشکاران کشورهای مختلف به عنوان مبتلا به کووید-۱۹ ثبت شده است.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه یکی از میهمانان ویژه مراسم افتتاحیه خواهد بود. او شب گذشته به توکیو رفت و صبح جمعه در اردوی تیم ملی فرانسه حاضر شد و پس از آن مورد استقبال رییس آلمانی کمیته بین المللی المپیک قرارگرفت.

ماکرون در ورزشگاه محل افتتاحیه بازیهای المپیک در کنار تنها ۱۰۰۰ نفر دیگر که قرار است در پشت درهای بسته و از نزدیک شاهد مراسم افتتاحیه باشند، حضور خواهد داشت.

در این دوره قرار است ۳۳۹ مدال در ۳۳ رشته ورزشی توزیع شود. المپیک توکیو میزبان ۵ رشته جدید ورزشی از جمله کاراته و موج سواری خواهد بود.

نسبت به دوره های گذشته بازیهای المپیک این بازیها هزینه کمتری برای کشور میزبان داشته است. ژاپنی ها در حدود ۱۳ میلیارد یورو هزینه بازیها کرده اند که بخشی از آن بدلیل دیرکرد یکساله در برگزاری بازیها بوده است. اغلب استادیوم و سالن های محل برگزاری بازیها قدیمی هستند و مسئولان برگزاری تنها ۸ سالن جدید را بنا کرده اند.

مشعل بازیهای المپیک هم از زباله های بازیافتی خانه هایی ساخته شده که در جریان سونامی سال ۲۰۱۱ ویران شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن از میزبانی مسابقات جام باشگاه‌های جهان انصراف داد

دوستدار المپیک ۴۰ هزار دلار برای بلیط هزینه کرد اما نتوانست افتتاحیه را از نزدیک ببیند

بازی‌های المپیک توکیو بدون تماشاگر برگزار می شود