ژاپن از میزبانی مسابقات جام باشگاه‌های جهان انصراف داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بایرن مونیخ، قهرمان آخرین دور تورنمنت جام باشگاه‌‌های جهان
بایرن مونیخ، قهرمان آخرین دور تورنمنت جام باشگاه‌‌های جهان   -   کپی رایت  AFP

ژاپن که به تازگی در پایتخت خود میزبان بازی‌های تابستانی المپیک ۲۰۲۰ بود با طرح شرایط ویژه ناشی از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ رسما از برگزاری مسابقات جام باشگاه‌های جهان کناره‌گیری کرد.

اتحادیه فوتبال ژاپن روز پنجشنبه اعلام کرد که به دلیل محدودیت‌های کرونایی قادر به میزبانی از مسابقات جام جهانی باشگاه‌های جهان در سال جاری نیست.

این تورنمنت که امسال برای ماه دسامبر برنامه‌ریزی شده هر ساله با حضور قهرمانان باشگاه‌های شش کنفدراسیون جهانی به همراه بهترین تیم از کشور میزبان برگزار می شود.

کیوتاکا سوهارا، دبیرکل و مدیر عامل اتحادیه فوتبال ژاپن روز پنجشنبه در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن طرح انصراف کشورش از میزبانی مسابقات جام باشگاه‌های جهان گفت: «ما باید در این زمان تصمیم گیری می کردیم.»

جام باشگا‌ه‌های جهان آخرین بار در سال ۲۰۱۶ در ژاپن برگزار شد و اتحادیه فوتبال این کشور برای میزبانی دوباره این تورنمنت در سال ۲۰۲۱ به عنوان بخشی از جشن‌های صد سالگی خود برنامه ریزی کرده بود.

مسابقات جام باشگاه‌های جهان معمولا در ماه دسامبر برگزار می‌شود اما سال گذشته میلادی به دلیل همه‌گیری کرونا برگزار نشد و برگزاری آن در قطر به فوریه امسال موکول شد.

تیم بایرن مونیخ آلمان به سرمربی گری هانسی فلیک در قطر با پیروزی یک بر صفر مقابل تیگرز مکزیک در فینال این مسابقات ششمین قهرمانی فصل خود را جشن گرفت و مدافع عنوان قهرمانی این تورنمنت شد.

ژاپن تابستان امسال درگیر موج پنجم همه‌گیری بیماری کووید۱۹ بود و بواسطه شیوع ویروس جهش یافته دلتا محدودیت‌هایی را به مناسبت برگزاری بازی‌های تابستانی المپیک و پارالمپیک اعمال کرد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید