Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بریزبنِ استرالیا به عنوان میزبان المپیک تابستانی ۲۰۳۲ برگزیده شد

بریزبن میزبان لمپیک تابستانی ۲۰۳۲
بریزبن میزبان لمپیک تابستانی ۲۰۳۲ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استرالیا پیش‌تر دو بار در سال‌های ۱۹۵۶ و ۲۰۰۰ به ترتیب در ملبورن و سیدنی از بازی‌های المپیک تابستانی میزبانی کرده و برپایی بازی‌ها در بریزبن در سال ۲۰۳۲ سومین میزبانی این کشور محسوب می‌شود.

آگهی

شهر بریزبنِ استرالیا با رأی اعضای کمیته بین‌المللی المپیک به عنوان میزبان بازی‌های المپیک تابستانی و پارالمپیک در سال ۲۰۳۲ برگزیده شد.

انتخاب میزبان المپیک سال ۲۰۳۲ که در جریان نشست سالانه روز چهارشنبه اعضای کمیته بین‌المللی المپیک نهایی شد کار چندان دشواری نبود زیرا نامزد مطرح و جدی دیگری غیر از بریزبن پیش‌تر برای میزبانی این بازی‌‌ها اعلام آمادگی نکرده بود.

از قطر، هند و چین به عنوان کشورهایی که پیش‌تر برای میزبانی این مسابقات در یکی از شهرهایشان اعلام آمادگی کرده بودند، صحبت به میان آمده بود اما ظاهرا درخواست رسمی آنها برای بررسی به کمیته بین‌المللی ارسال نشده است.

استرالیا پیش‌تر دو بار در سال‌های ۱۹۵۶ و ۲۰۰۰ به ترتیب در ملبورن و سیدنی از بازی‌های المپیک تابستانی میزبانی کرده و برپایی بازی‌ها در بریزبن در سال ۲۰۳۲ سومین میزبانی این کشور محسوب می‌شود.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا در جریان یک ارتباط ویدیویی یازده دقیقه‌ای با اعضای کمیته بین المللی المپیک پیش از اعلام نهایی رای‌‌گیری تاکید کرد که به خوبی نسبت به آنچه باید برای تدارک و سازماندهی موفقیت‌آمیز میزبانی بازی‌های سال ۲۰۳۲ در کشورش انجام گیرد واقف است.

وی پس از آنکه کشورش به اتفاق آرا به عنوان میزبان بازی‌ها برگزیده شد به نشانه پیروزی دست‌های خود را بلند کرد و و انگشت شصت را بالا گرفت.

در پی اعلام این رای مسئولان شهر بریزبن موفقیت کسب شده را با برپایی مراسم آتش‌بازی جشن گرفتند که تصاویر این مراسم برای اعضای کمیته‌ بین‌المللی المپیک در جریان نشست آنها در یکی از هتل‌های پنج ستاره شهر توکیو پخش شد.

توکیو هم‌اکنون با یک سال تاخیر میزبان بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ است که به صورت رسمی عصر روز جمعه ۲۳ ژوئیه طی مراسمی ویژه افتتاح خواهد شد.

پاریس پس از توکیو میزبان بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ خواهد بود و لس‌آنجلس نیز پیش از بریزبن در سال ۲۰۲۸ از این بازی‌ها میزبانی خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

المپیک توکیو؛ وزنه‌بردار ناپدید شده اوگاندایی در ژاپن دستگیر و به کشورش بازگردانده شد

پارلمان اروپا خواستار رد دعوت پکن برای حضور در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ شد

بازگشت نادال به تنیس پس از یک سال؛ تنیسور اسپانیایی در اوپن استرالیا مسابقه می‌دهد