Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازی‌های المپیک توکیو بدون تماشاگر برگزار می شود

استادیومی در توکیو
استادیومی در توکیو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ در ژاپن به دلیل شیوع دوباره ویروس کرونا در کلان‌شهرهای این کشور بدون تماشاگر برگزار خواهند شد.

آگهی

بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ در ژاپن به دلیل شیوع دوباره ویروس کرونا در کلان‌شهرهای این کشور بدون تماشاگر برگزار خواهند شد.

دولت ژاپن امروز پنجشنبه اعلام کرد که دوباره وضعیت اضطراری بهداشتی ناشی از بیماری کرونا را در توکیو و چند کلان شهر دیگر این کشور به اجرا می‌گذارد. اجرای وضعیت اضطراری در ژاپن با بازی‌های المپیک که ۲۳ ژوئیه شروع می‌شود، هم‌زمان شده است.

تامایو ماروکاوا، وزیر ورزش ژاپن نیز تأیید کرد که با افزایش تعدا مبتلایان به بیماری کرونا در توکیو، هیچ تماشاگری اجازه ورود به زمین‌های بازی‌های المپیک را نخواهد داشت.

هم‌زمان با اعلام وضعیت اضطراری در ژاپن که می‌تواند مانع تماشای حضوری بازی‌ها شود، توماس باخ، رئیس کمیته‌ بین‌المللی المپیک وارد توکیو شده است.

بر اساس تصمیم دولت ژاپن، وضعیت اضطراری تا ۲۲ ماه اوت ادامه خواهد داشت. نخست وزیر ژاپن اتخاذ چنین تصمیمی را برای «جلوگیری از امکان شیوع بیماری کرونا در سراسر کشور» لازم دانسته است.

تمرکز شرایط اضطراری بر درخواست تعطیلی کافه‌ها و رستوران‌ها و سالن‌های کارائوکه‌ای است که الکل سرو می‌کنند. انتظار می‌رود ساکنان توکیو با درخواست‌های خانه‌نشینی روبرو شوند و بازی‌ها را از خانه و از طریق تلویزیون تماشا کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

توکیو روز چهارشنبه از ثبت ۹۲۰ مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد که نسبته به تعداد مبتلایان در هفته گذشته که ۷۱۴ مورد بوده، بیشتر شده است. این در حالی است که فقط ۱۵ درصد از جمعیت ژاپن کاملاً واکسینه شده‌اند.

با این حال کمیته‌ بین‌المللی المپیک و برگزارکنندگان محلی با وجود مخالفت پزشکان ژاپنی در تلاش برای برگزاری بازی‌ها در شرایط همه‌گیری هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توکیو؛‌ برگزاری مراسم افتتاحیه «پرچالش ترین» المپیک تاریخ

صدور حکم دو سال زندان برای زن بریتانیایی که دیرتر از زمان مجاز سقط جنین کرده بود

آیا پوشش اجباری ماسک در دوره کرونا کارآمد بود؟ مطالعات جدید پزشکی پاسخ می‌دهند