سایه کرونا بر المپیک توکیو؛ اولین گروه ورزشکاران خارجی وارد ژاپن شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ورود ورزشکاران استرالیایی به ژاپن
ورود ورزشکاران استرالیایی به ژاپن   -  Copyright  AP Photo

بازیکنان تیم سافت بال استرالیا روز سه شنبه به عنوان اولین گروه از شرکت کنندگان در مسابقات المپیک توکیو وارد ژاپن شد.

از این گروه از ورزشکاران استرالیایی پس از ورود به فرودگاه ناریتا در نزدیکی توکیو تست کرونا گرفته شد. رقابت های المپیک توکیو که قرار بود تابستان سال گذشته برگزار شود به دلیل شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» به تابستان امسال موکول شد. برگزاری این مسابقات همزمان با ادامه همه گیری کرونا بحث‌ها و اعتراض‌هایی را در ژاپن برانگیخته است.

یک مقام ژاپنی حدود سه ساعت پس از ورود بازیکنان تیم سافت بال استرالیا اعلام کرد که نتیجه تست ابتلای همه آنها به ویروس کرونا منفی بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ژاپن تدابیر بهداشتی سخت گیرانه ای را برای برگزاری بازی های المپیک تابستانی به اجرا گذاشته است. بازیکنان تیم سافت بال استرالیا قرار است از روز ۱۷ ژوئیه (۲۶ تیر) در دهکده المپیک مستقر شوند. آنها دو روز پیش از آغاز رسمی رقابت های المپیک به مصاف تیم سافت بال ژاپن خواهند رفت.

مسئولان تیم سافت بال استرالیا اعلام کرده اند که بازیکنان این تیم جز برای تمرینات ورزشی هتل خود را ترک نخواهند کرد تا احتمال شیوع ویروس کرونا در میان ورزشکاران کاهش یابد. این در حالی است که همه بازیکنان تیم سافت بال استرالیا پیش از ترک خاک این کشور در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده اند.

رقابت های المپیک توکیو قرار است به طور رسمی از ۲۳ ژوئیه تا ۸ اوت (اول تا ۱۷ مرداد) برگزار شود.