Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتیجه نظرسنجی در ژاپن: بیش از ۸۰٪ مردم با برگزاری مسابقات المپیک مخالف هستند

تظاهرات علیه برگزاری مسابقات المپیک در توکیو
تظاهرات علیه برگزاری مسابقات المپیک در توکیو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان برگزاری این رقابت‌ها تاکید می‌کنند که با توجه به تدابیر اتخاذ‌ شده از جمله ممنوعیت سفر تماشاگران خارجی به ژاپن و انجام منظم آزمایش‌های ابتلا به ویروس کرونا بر روی ورزشکاران، امکان برگزاری مسابقات در «امنیت کامل» وجود دارد.

آگهی

نتیجه یک نظرسنجی که روز دوشنبه منتشر شد نشان می دهد که بیش از ۸۰ درصد جمعیت ژاپن با برگزاری بازی های المپیک در تابستان امسال مخالف هستند.

رقابت های المپیک تابستانی در توکیو که قرار بود تابستان سال گذشته برگزار شود به دلیل همه گیری ویروس کرونا به تابستان امسال موکول شده است. نتیجه نظرسنجی جدید در حالی در روزنامه «آساهی» منتشر شد که دولت ژاپن روز جمعه گذشته برای مقابله با موج چهارم شیوع کرونا مجبور به اعلام وضعیت اضطراری در ۹ ناحیه دیگر از این کشور شد.

طبق نظرسنجی انجام شده ۴۳ درصد از جمعیت ژاپن خواهان لغو بازی های المپیک توکیو هستند. این در حالی است که ۴۰ درصد نیز از تعویق مجدد این رقابت ها حمایت می کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تمام نظرسنجی ها در ژاپن طی ماههای گذشته از مخالفت اکثریت مردم این کشور با برگزاری مسابقات المپیک حکایت داشت. مسئولان برگزاری این رقابت ها تاکید می کنند که با توجه به تدابیر اتخاذ شده از جمله ممنوعیت سفر تماشاگران خارجی به ژاپن و انجام منظم آزمایش های ابتلا به ویروس کرونا بر روی ورزشکاران، امکان برگزاری مسابقات در «امنیت کامل» وجود دارد.

کاتسونوبو کاتو، سخنگوی دولت ژاپن روز دوشنبه در واکنش به نتیجه آخرین نظرسنجی منتشرشده گفت که مقامات این کشور تمام تلاش خود را خواهند کرد که مردم از امنیت بهداشتی مسابقات پیش رو اطمینان پیدا کنند.

رقابت های المپیک توکیو قرار است از روز ۲۳ ژوئیه (اول مرداد) تا هشت اوت (۱۷ مرداد) برگزار شود.

بیماری همه گیر «کووید ۱۹» طی ۱۵ ماه گذشته در ژاپن کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر شیوع پیدا کرد. با این حال انتقادهای زیادی علیه دولت یوشیهیده سوکا، نخست وزیر ژاپن به دلیل روند کند واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا مطرح شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سهمیه غیرمنتظره وزنه‌برداری زنان برای ایران؛ پریسا جهانفکریان به توکیو اعزام می‌شود؟

مسابقات المپیک توکیو ممکن است «بدون حضور تماشاگران» برگزار شود

کره شمالی به دلیل شیوع کرونا از شرکت در المپیک تابستانی توکیو انصراف داد