Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

«فایزر» و «بیون‌تک» ورزشکاران شرکت‌کننده در المپیک توکیو را واکسینه می‌کنند

نماد مسابقات المپیک در شهر توکیو
نماد مسابقات المپیک در شهر توکیو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بیانیه شرکت‌های داروسازی «فایزر» و «بیون تک» آمده است که برای سازماندهی روند واکسیناسیون ورزشکاران با «کمیته های المپیک در سراسر جهان» هماهنگی‌های لازم را انجام خواهند داد.

آگهی

شرکت های داروسازی «فایزر» و «بیون تک» روز پنجشنبه وعده دادند که ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات المپیک تابستانی توکیو را در برابر ویروس کرونا واکسینه خواهند کرد. 

این وعده در حالی مطرح می شود که هم اکنون تنها ورزشکاران در برخی از کشورها در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» واکسینه شده اند. در بیانیه شرکت های داروسازی «فایزر» و «بیون تک» آمده است که برای سازماندهی روند واکسیناسیون ورزشکاران با «کمیته های المپیک در سراسر جهان» هماهنگی های لازم را انجام خواهند داد. 

کمیته بین المللی المپیک تاکنون از اجباری کردن واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا برای شرکت کنندگان در مسابقات المپیک خودداری کرده است. این نهاد به تشویق ورزشکاران به واکسینه کردن خود در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» اکتفا کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

واکسن «فایزر-بیون تک» هم اکنون در صدر واکسن هایی قرار دارد که برای واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد. 

بنا به اعلام شرکت های «فایزر» و «بیون تک» تحویل واکسن های کرونا برای تزریق به ورزشکاران تا پایان ماه مه (اوایل خرداد) در کشورهایی که امکانش وجود دارد آغاز خواهد شد تا به این ترتیب کاروان های ورزشی پیش از سفر به ژاپن با دوز دوم واکسن کرونا کاملا واکسینه شده باشند. 

واکسن های «فایزر-بیون تک» هم اکنون تنها در ۹۱ کشور جهان در دسترس است. این در حالی است که حدود ۲۰۰ کشور کاروان های ورزشی خود را به بازی های المپیک اعزام خواهند کرد. تخمین زده می شود که حدود ۱۱ هزار ورزشکار در مسابقات المپیک توکیو شرکت خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وقوع زلزله ۶ ریشتری در نزدیکی توکیو همزمان با برگزاری بازی‌های المپیک

اسرائیل ارتباط احتمالی بین تزریق واکسن فایزر با موارد میوکاردیت را اعلام کرد

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند