Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کره شمالی به دلیل شیوع کرونا از شرکت در المپیک تابستانی توکیو انصراف داد

Tokyo 2020 Olympic Torch
Tokyo 2020 Olympic Torch Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعلامیه پیونگ یانگ به امیدهای سئول برای استفاده دوباره از فرصت بازی‌های المپیک برای احیای روند گفتگوها میان پیونگ یانگ و واشنگتن پایان داد

آگهی

کره شمالی روز سه‌شنبه اعلام کرد که به دلیل خطر ابتلای ورزشکاران به کووید۱۹ امسال در بازی‌های المپیک توکیو شرکت نخواهد کرد.

سی و دومین دور بازیهای المپیک، پس از یک سال تاخیر به دلیل بحران کرونا، سرانجام تابستان امسال طی روزهای ۲۳ ژوئیه تا ۸ اوت به میزبانی توکیو، پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.

بنا بر اعلام وزارت ورزش کره شمالی، تصمیم به انصراف از حضور در این بازی‌ها، در جریان نشست «کمیته المپیک کره شمالی» در ۲۵ مارس گرفته شده و هدف از اتخاذ این تصمیم نیز محافظت از ورزشکاران بوده است.

انصراف از شرکت در رقابت‌های بین‌المللی امسال در حالی است که حضور نمایندگان این کشور در آخرین بازیهای المپیک زمستانی که سه سال پیش در شهر پیونگ‌چانگ کره جنوبی برگزار شد، به رویدادی سرنوشت ساز برای این کشور تبدیل گردید و زمینه تحقق اولین دیدار تاریخی رهبران ایالات متحده و کره شمالی در سنگاپور را فراهم کرد.

شرکت کیم یو-‌جونگ، خواهر رهبر کره شمالی به عنوان فرستاده برادرش در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی، یک فرصت کم‌سابقه دیپلماتیک برای مون جائه-‌این، رئیس جمهور کره جنوبی بود تا شروع به میانجی‌گری میان پیونگ یانگ و واشنگتن کند و به این ترتیب فضا برای دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ-اون فراهم شود.

AP
خواهر رهبر کره شمالی در المپیک زمستانی پیونگ‌چانگAP

اعلامیه روز سه‌شنبه پیونگ یانگ به امیدهای سئول برای استفاده دوباره از فرصت بازی‌های المپیک برای احیای روند گفتگوها میان پیونگ یانگ و واشنگتن پایان داد؛ این گفتگوها از زمان پایان بی‌نتیجۀ دومین دیدار کیم‌ و ترامپ در فوریه ۲۰۱۹ میلادی متوقف شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تائید نخستین مورد شیوع کووید در کره‌شمالی؛ کیم دستور قرنطینه سراسری صادر کرد

تاثیرات کاهش وزن رهبر کره شمالی بر تحولات ژئوپلیتیک جهان

نتیجه نظرسنجی در ژاپن: بیش از ۸۰٪ مردم با برگزاری مسابقات المپیک مخالف هستند