بارندگی شدید و سیل در چند کشور اروپایی؛ دستکم ۴۲ نفر در آلمان جان باختند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بالا آمدن آب رودخانه در فرانکفورت به دنبال بارندگی‌های شدید
بالا آمدن آب رودخانه در فرانکفورت به دنبال بارندگی‌های شدید   -  Copyright  AP Photo

طبق گزارش جدید پلیس و اورژانس آلمان، دست‌کم ۴۲ نفر در اثر جاری شدن سیل در غرب آلمان جان خود را از دست داده‌اند.

پلیس محلی گفت که در شهر اویسکیرشن سیل ۱۵ کشته برجای گذاشته است که همه اجساد هنوز پیدا نشده است. در بلژیک نیز دستکم چهار نفر جان خود را از دست دادند.

به گفته مقامات محلی دهها نفر نیز پس از جاری شدن سیل مفقود شده اند. پلیس در شهر کوبلنتس روز پنجشنبه اعلام کرد که چهار نفر از قربانیان در ناحیه اهرویلر جان باخته اند. بنا به اعلام پلیس حدود ۵۰ نفر نیز بر روی سقف خانه هایشان در انتظار امدادگران به سر می برند.

این در حالی است که شش واحد مسکونی در روستای شولد در ناحیه اهرویلر به دنبال جاری شدن سیل فرو ریخت. پلیس گفته است که گزارش های زیادی از مفقود شدن شهروندان در این منطقه دریافت کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یکی از قربانیان سیل در غرب آلمان یک مامور آتش نشانی است که در جریان عملیات امداد و نجات جان خود را از دست داد.

مقامات محلی به دنبال چند روز بارش شدید باران وضعیت اضطراری اعلام کرده اند. بخش های زیادی از غرب و مرکز آلمان و همچنین کشورهای هلند، بلژیک و فرانسه از چند روز پیش با بارش ها شدید روبرو هستند.

به گفته مقامات بلژیک یک نفر بر اثر جاری شدن سیل غرق شده و دستکم یک نفر دیگر نیز ناپدید شده است. میزان بارش باران در برخی از شهرهای بلژیک بی سابقه گزارش شده است.

مسئولان محلی در شهر فالکن‌ بورخ در نزدیکی مرز با آلمان و بلژیک مجبور به تخلیه شبانه یک مرکز درمانی به دلیل جاری شدن سیل شدند. به گزارش رسانه های هلند خیابان اصلی این شهر توریستی به دنبال جاری شدن سیل به رودخانه تبدیل شده است.