شکایت ۳۴ زن از وبسایت پورن هاب به اتهام بارگذاری ویدیوهایی از تجاوز و آزار جنسی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوزفارسی
وب سایت پورن هاب
وب سایت پورن هاب   -  Copyright  AFP

۳۴ زن از وبسایت پورنوگرافی «پورن هاب» شکایت کردند. اتهام این زنان علیه پورن هاب «بارگذاری ویدیوهایی» است که در آن این زنان، که در برخی موارد زیر سن قانونی هستند، قربانی تجاوز و آزارجنسی شده‌اند. این شکایت به دادگاهی در ایالت کالیفرنیا ارسال شده است.

به گفته وکلای این زنان که اغلب خواسته‌اند گمنام بمانند «محور اصلی شکایت‌ها تجاوز ‌و آزار جنسی و نه صرفا پورنوگرافی» است.

وکلای نماینده ۳۴ زن، پورن هاب و شرکت مادر آن، مایندگیک، MindGeek را به «کسب منافع مالی با انتشار محتوای جنسی غیرتوافق شده» متهم می‌کنند. مایندگیک یکی از غول‌های اینترنتی پورنوگرافی در جهان است.

بخشی از این زنان خارج از آمریکا و بخشی دیگر ساکن ایالات متحده هستند. به جز یک نفر از شاکیان بقیه مایل بودند ناشناس بمانند. چهارده نفر از شکات می گویند که در زمان فیلمبرداری این فیلم‌ها، زیرسن قانونی بوده‌اند و به این ترتیب «نه تنها قربانی سکس بدون رضایت بلکه قربانی آزار جنسی کودکان نیز» بوده‌اند.

سرنا فلایت، تنها قربانی که به‌صورت علنی با رسانه‌ها صحبت می‌کرد تاکید کرد که در سال ۲۰۱۴ در حالی که تنها ۱۳ سال داشته با اجبار دوست پسرش محبور به ساخت چنین ویدیویی شده بود. او می گوید که برخلاف نامه نگاری‌های متعدد با پورن هاب این فیلم هیچگاه از وبسایت حذف نشد تا اینکه نهایتا با مادرش به شرکت مالک این وبسایت مراجعه می کنند و با وجود تکمیل فرم های مربوطه هفته‌ها بعد این ویدیو حذف شد.

به گفته وکلای شاکیان، کمپانی «مایندگیک» مالک بیش از ۱۰۰ سایت پورنوگرافی، صدها شرکت تهیه و تولید فیلم های پورن است. وبسایت‌های پورنوگرافی این گروه در هر ماه بیش از ۳.۵ میلیارد بازدیدکننده دارند.

مایندگیک که تا شامگاه پنجشنبه هیچ واکنشی به این شکایت‌ها نشان نداده بود، صبح جمعه اتهامات را رد کرد و آنها را «کاملاً پوچ و نادرست» خواند.