Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ملیت ۱۲ متهم بازداشتی به جرم پورنوگرافی در دُبی اعلام شد

ساحل جمیرا دبی
ساحل جمیرا دبی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از انتشار گسترده تصاویر و فیلم‌های بیش از ده زن برهنه که در بالکن یکی از برج‌های منطقه مارینای دبی صف کشیده بودند، مقام‌های قضایی امارات عربی متحده این زنان و تصویربردار همراه آنها را به فسق و فجور در ملاعام و تولید پورنوگرافی متهم کردند.

آگهی

پس از انتشار گسترده تصاویر و فیلم‌های بیش از ده زن برهنه که در بالکن یکی از برج‌های منطقه مارینای دبی صف کشیده بودند، مقام‌های قضایی امارات عربی متحده این زنان و تصویربردار همراه آنها را به فسق و فجور در ملاعام و تولید پورنوگرافی متهم کردند.

بر پایه اعلام مقام‌های محلی، زنان بازداشت شده ۱۱ مدل اوکراینی بوده‌اند که همراه با یک تصویربردار روس در جریان انجام پروژه‌ای تبلیغاتی به رفتارهای بر خلاف ارزش‌ها و چارچوب‌های اخلاقی جامعه امارات دست زده بودند. پلیس دبی روز یکشنبه و یک روز پس از انتشار تصاویر به تعبیرش «ناشایست» این افراد را بازداشت کرد.

در همین خصوص، عصام عیسی الحُمیدان، دادستان کل دبی اعلام کرد که دادستان عمومی دستور اخراج این متهمان را به دلیل رفتار مغایر با اخلاق عمومی از امارات عربی متحده صادر کرده است.

البته تصمیم دادستان عمومی به اخراج این متهمان از کشور پیش از محاکمه و گذراندن دوران محکومیت در نظام قضایی امارات عربی متحده، امری معمول نیست.

مقام‌های اوکراین و روسیه روز سه‌شنبه بازداشت شهروندان خود را تأیید کردند. در همین حال، روزنامه لایف، چاپ روسیه که از حامیان سیاست‌های کرملین به شمار می‌رود، اعلام کرده که شهروند بازداشت شده این کشور، رئیس یك شركت فناوری اطلاعات در منطقه ایوانوو روسیه است؛ هرچند كه این شركت، هر گونه فعالیت او را در امور تصویربرداری رد کرده است.

با این حال، استانیسلاو واسکرسنسکی، فرماندار ایوانوو از وزارت خارجه روسیه و سفیر روسیه در امارات خواسته تا حمایت لازم را از مرد روس بازداشتی انجام دهند.

با توجه به این که پلیس دبی روز یکشنبه اعلام کرده بود که تمامی عوامل دخیل در این پروژه تصویربرداری را بازداشت کرده، احتمال دارد که این پرونده متهمان دیگری نیز داشته باشد. چنان که در تصاویر منتشر شده نیز تعداد مدل‌ها بیش از ۱۱ تن دیده می‌شود.

دبی طی سال‌های اخیر به مقصد اصلی بسیاری از اینفلوئنسر‌ها و مدل‌های اینستاگرامی مشهور بدل شده و بسیاری از آنها با سفر به این کشور عکس‌های خود را در پوشش‌های متنوع و در حالی که در هتل‌های ساحلی امارات و جزایر مصنوعی آن ژست گرفته‌اند، در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

البته نقض موازین عفت عمومی در امارات عربی متحده، از جمله برهنگی و به تعبیر قانون «رفتارهای ناپسند»، مجازات‌هایی تا شش ماه زندان و پنج هزار درهم(۱۱۵۷ یورو) جریمه دارد. همچنین طبق قوانین اسلامی این کشور، به اشتراک گذاشتن محتوای پورنوگرافی مجازات زندان و جریمه نقدی سنگینی دارد و اکثر اپراتورهای دولتی این کشور دسترسی به وب سایت‌های معروف پورنوگرافی را مسدود کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرکارترین فرد در زمینه پورنوگرافی کودکان به ۲۷ سال زندان محکوم شد

هشدار کرملین به ناتو: استقرار موشک‌های آمریکایی در اروپا را برنمی‌تابیم

بازی دوطرفه ترکیه در جنگ روسیه و اوکراین؛ پوتین برنمی‌تابد، اوربان می‌گوید اردوغان میانجی موفقی است