انتشار تصاویر زنان برهنه در بالکن برج‌های مارینا؛ پلیس دبی گروهی را بازداشت کرد

ساحل مارینا دُبی
ساحل مارینا دُبی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس دُبی گروهی را به اتهام فساد عمومی از طریق مشارکت در ساخت تصاویری از زنان برهنه به صف شده در بالکن برج‌های سر به فلک کشیده منطقه مجلل مارینا بازداشت کرد.

آگهی

پلیس دُبی گروهی را به اتهام فساد عمومی از طریق مشارکت در ساخت تصاویری از زنان برهنه به صف شده در بالکن برج‌های سر به فلک کشیده منطقه مجلل مارینا بازداشت کرد.

اواخر روز شنبه ویدئوها و عکس‌هایی از بیش از ده زن برهنه که در بالکن یکی از برج‌های منطقه مجلل مارینا صف کشیده بودند به سرعت در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شد؛ رخدادی بی‌سابقه در شیخ‌نشینی که هنوز بوسیدن عاشقانه در ملاعام جرم است و نوشیدن الکل در آن با محدودیت‌های جدی مواجه است.

هر چند رسانه‌های دولتی این تصاویر را بخشی از اجرای یک پروژه تبلیغاتی اعلام کردند ولی پلیس دبی اعلام کرد که پرونده دستگیرشدگان در ارتباط با تهیه این تصاویر را که آنها را «ناشایست» توصیف کرده، به دادسرای عمومی ارجاع داده است.

در بیانیه پلیس دبی همچنین آمده است:«چنین رفتارهای غیرقابل قبولی، بازتاب دهنده ارزش‌ها و چارچوب‌های اخلاقی جامعه امارات نیست.» پلیس دبی در این اطلاعیه به ملیت زنان بازداشت شده و تهیه‌کنندگان تصاویر آنها اشاره‌ای نکرده است.

نقض موازین عفت عمومی در امارات عربی متحده، از جمله برهنگی و به تعبیر قانون «رفتارهای ناپسند»، مجازات‌هایی تا شش ماه زندان و پنج هزار درهم(۱۱۵۷ یورو) جریمه دارد. همچنین طبق قوانین اسلامی این کشور، به اشتراک گذاشتن محتوای پورنوگرافی مجازات زندان و جریمه نقدی سنگینی دارد و اکثر اپراتورهای دولتی این کشور دسترسی به وب سایت‌های معروف پورنوگرافی را مسدود کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحولات انقلابی در حمل و نقل؛ جدیدترین تکنولوژی‌های حمل و نقل در دبی

دبی؛ چطور فن‌آوری‌ واقعیت مجازی بخش آموزش و معماری را تغییر می دهد؟

سه آلمانی به ظن جاسوسی برای چین دستگیر شدند