Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تعداد کشته‌های حمله گروه‌های اسلامگرا در بورکینافاسو به ۱۶۰ نفر رسید

عکس تزئینی از دو نیروی نظامی بورکینافاسو
عکس تزئینی از دو نیروی نظامی بورکینافاسو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تعداد کشته های حمله گروه‌های اسلامگرا در بورکینافاسو که جمعه شب تا شنبه رخ داد، به ۱۶۰ نفر افزایش یافت. بر اساس آخرین خبرها حدود بیست کودک در بین کشته شدگان وجود دارند.

آگهی

تعداد کشته‌های حمله گروه‌های اسلامگرا در بورکینافاسو که جمعه شب تا شنبه رخ داد، به ۱۶۰ نفر افزایش یافت. بر اساس آخرین خبرها حدود بیست کودک در بین کشته شدگان وجود دارند.

این حمله «مرگبار» در منطقه روستایی «سولهان» در شمال بورکینافاسو در نزدیکی مرز مالی و نیجر رخ داده است. منابع خبری از تشدید حمله جهادیست های القاعده و دولت اسلامی به غیر نظامیان در این مناطق خبر می‌دهند.

در پی این حمله که مرگبارترین حملات در شش سال گذشته در بورکینافاسو محسوب می‌شود، دولت این کشور سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

همچنین دولت بورکینافاسو اعلام کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور را در مناطق شمالی این کشور مستقر کرده است تا آرامش به مناطق مسکونی بازگردد.

برخی منابع خبری گفته‌اند که شهروندان بورکینافاسو در پی قتل عام هموطنانشان در شوک هستند. برخی شهروندان بورکینافاسو از دولت این کشور خواسته‌اند تا به ساکنان روستاهای شمال این کشور کمک کند.

سفر وزیر خارجه فرانسه به بورکینافاسو

در پی قتل عام شهروندان بورکینافاسو، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که در هفته جاری به بورکینافاسو سفر می‌کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

فرانسه در سال‌های گذشته از افزایش حمایت‌های نظامی این کشور به کشورهای آفریقایی که با گروه‌های جهادی درگیر هستند، خبر داده بود.

حملات گروه‌های جهادی در بورکینافاسو از سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون حدود ۱۴۰۰ کشته و بیش از ۱ میلیون آواره برجای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد از بورکینافاسو به دلیل اعدام زندانیان به بهانه مبارزه با تروریسم

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

تحولات ایران و جهان؛ قرعه‌کشی انتخابی جام جهانی؛ ایران در آسان‌ترین گروه قرار گرفت