پلیس نروژ هویت جسد آرتین ایران‌نژاد کودک ۱۵ ماهه ایرانی را شناسایی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
AP Photo
AP Photo   -  Copyright  AP Photo

پلیس نروژ چندین ماه پس از پیدا کردن جسد یک کودک در سواحل این کشور اعلام کرد که وی آرتین ایران‌نژاد، کودک ۱۵ ماهه‌ای است که در اکتبر سال گذشته همراه با خانواده‌اش برای عبور از کانال مانش در دریا غرق شدند. 

خانواده ایران‌نژاد در پاییز سال گذشته که با قایق در حال رفتن از فرانسه به بریتانیا بودند در دریا غرق شدند و جان خود را از دست دادند.

جسد رسول ایران‌نژاد پدر ۳۵ ساله که همراه همسرش شیوا محمد پناهی که او هم ۳۵ سال داشته، دختر ۹ ساله آن‌ها آنیتا و پسر آنها آرمین ۶ ساله بعد از غرق شدن پیدا شد. اما تا ماه ژانویه اثری از جنازه آرتین ۱۵ ماهه نبود. تا اینکه پلیس نروژ جسد این کودک را در سواحل این کشور پیدا کرد. بعد از گذشت چند ماه و با انجام آزمایش‌های ژنتیکی مشخص شده که این جنازه متعلق به آرتین ایران نژاد است.

اعضای این خانواده اهل شهرستان سردشت در استان آذربایجان غربی ایران بوده‌اند و به همراه ۱۸ نفر دیگر در یک قایق از فرانسه عازم بریتانیا بوده‌اند.

پلیس نروژ می‌گوید پس از به دست آوردن نمونه دی ان ای از بستگان این خانواده هویت آرتین را شناسایی کرده است.

مرگ این خانواده واکنش‌های زیادی را در ایران و همچنین اروپا به همراه داشت. جسدهای پیدا شده در همان زمان به ایران فرستاده و در آرام‌گاه شهرستان سردشت به خاک سپرده شدند. بوریس جانسون در همان زمان ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان باختگان، تاکید کرده بود که تمام تلاش خود را برای سرکوب گروه‌هایی که به صورت قاچاق مهاجرین و پناهندگان را از مسیرهای خطرناک عبور می‌دهند، به کار خواهد بست.

حالا بعد از گذشت ماه‌ها پیکر آخرین عضو خانواده رسول ایران‌نژاد نیز پیدا و شناسایی شد و داستان تلخ این خانواده ایرانی به پایان رسید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید