Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فیسبوک اعلام کرد تعلیق حساب کاربری ترامپ تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت

Facebook
Facebook Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حساب کاربری دونالد ترامپ در فیسبوک و اینستاگرام پس از حادثه حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ۶ ژانویه و در زمانی که او هنوز رئیس جمهور آمریکا بود بسته شد.

آگهی

شرکت فیسبوک روز جمعه اعلام کرد که تعلیق حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده برای دو سال ادامه خواهد داشت. به این ترتیب حسابهای او در فیسبوک و اینستاگرام تا ۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی مسدود باقی خواهند ماند.

در بیانیه این شرکت آمده است که این ممنوعیت «تنها در صورت کاهش خطر آن برای امنیت عمومی» لغو خواهد شد.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که هیأت نظارت بر فعالیت‌های فیسبوک خطاب به این شرکت اعلام کرد که مسدود کردن حساب ترامپ بدون تعیین دوره زمانی مشخص و برای مدت «نامحدود» اشتباه است.

حساب کاربری دونالد ترامپ در فیسبوک و اینستاگرام پس از حادثه حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ۶ ژانویه و در زمانی که او هنوز رئیس جمهور آمریکا بود بسته شد.

او پیش از آن نیز بارها از سوی اداره کنندگان شبکه‌های اجتماعی به دلیل آنچه انتشار اطلاعات نادرست و گمراه کننده خوانده می‌شد، هشدارهایی دریافت کرده بود.

فیسبوک همچنین اعلام کرد در حال تدوین قوانین جدیدی است تا «در موارد استثنایی» همچون مورد دونالد ترامپ به اجرا گذاشته شود.

نیک کلگ، مدیر امور جهانی فیسبوک در بیانیه‌ای اعلام کرد که چنانچه مورد مشابهی پیش بیاید، فیسبوک با کارشناسان مشورت و «عوامل بیرونی از جمله موارد وقوع خشونت، محدودیت‌ها در برگزاری اجتماعات مسالمت آمیز و سایر نشانه‌های ناآرامی‌های داخلی» را ارزیابی کرده و تصمیم گیری خواهد کرد.

او افزود: «اگر تشخیص دهیم که هنوز خطر جدی برای امنیت عمومی وجود دارد، محدودیت‌ها [برای استفاده از حسابهای کاربری] را برای مدت زمان مشخصی تمدید کرده و به ارزیابی مجدد را ادامه می‌دهیم تا زمانی که خطر از بین برود.»

هنوز سخنگوی دونالد ترامپ به درخواست رسانه‌ها برای اظهار نظر در این باره پاسخی نداده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا ماسک، ترامپ را به توییتر باز می‌گرداند؟

فیسبوک با سیستم تشخیص چهره کاربران خداحافظی می‌کند

درخواست ترامپ از دادگاه برای بازگرداندن توییترش: «چرا طالبان مرتب توییت می‌کنند؟»