افسردگی نائومی اوزاکا؛ موج همدردی‌ها در پی انصراف از «رولاند گاروس»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نائومی اوزاکا، تنیس‌باز ژاپنی
نائومی اوزاکا، تنیس‌باز ژاپنی   -  Copyright  AP Photo

طرفداران نائومی اوزاکا، تنیس باز ژاپنی و کاربران شبکه های اجتماعی در این کشور به دنبال کناره گیری وی از رقابت های تنیس آزاد فرانسه از او حمایت کردند.

نائومی اوزاکا روز دوشنبه اعلام کرد که از شرکت در مسابقات رولاند گاروس انصراف می دهد. او همچنین از ابتلای خود به بیماری افسردگی پرده برداشت. این ستاره تنیس زنان گفت که از زمان حضور در اولین رقابت های گرانداسلم در سال ۲۰۱۸ میلادی از بیماری افسردگی رنج می برد.

رسانه های ژاپن از نزدیک زندگی حرفه ای نائومی اوزاکا را دنبال می کنند و جنجال بر سر تصمیم او مبنی بر عدم شرکت در نشست های خبری رقابت های تنیس آزاد فرانسه روز سه شنبه در صفحه اول بسیاری از روزنامه های این کشور بازتاب پیدا کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نائومی اوزاکا، ۲۳ ساله چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد که «در راستای مراقبت از سلامت روانی» خود در نظر دارد از شرکت در نشست های خبری مسابقات تنیس آزاد فرانسه خودداری کند. مسئولان برگزاری رقابت های گرانداسلم ابتدا او را به دلیل خودداری از شرکت در نشست های خبری ۱۵ هزار دلار جریمه کردند. آنها همچنین در ادامه نائومی اوزاکا را تهدید کردند که در صورت تداوم روند کنونی ممکن است از شرکت در این رقابت ها محروم شود.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی در ژاپن به دنبال کناره گیری نائومی اوزاکا از رقابت های رولاند گاروس با او ابراز همدردی کردند. آنها همچنین صراحت او را در سخن گفتن از ابتلایش به بیماری افسردگی تحسین کردند. افراد سرشناس در ژاپن به ندرت به طور علنی از موضوعات مرتبط با سلامت روان سخن می گویند.

نائومی اوزاکا که در فهرست برترین تنیس بازان حرفه ای جهان در جایگاه دوم قرار دارد ساکن آمریکا است. با این حال او قرار است تابستان امسال در مسابقات المپیک توکیو شرکت کند. پیش بینی می شود که او یکی از ستاره های اصلی کشور میزبان در این رقابت ها باشد.

وی سابقه چهار بار قهرمانی در رقابت های گرانداسلم را در کارنامه دارد. نائومی اوزاکا در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ قهرمان مسابقات تنیس آزاد آمریکا و در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ قهرمان مسابقات تنیس آزاد استرالیا شد.