Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چند درصد از سالخوردگان اروپایی از اینترنت استفاده می کنند؟

مردی اروپایی در حال استفاده از اینترنت
مردی اروپایی در حال استفاده از اینترنت Copyright vorDa/Getty Images
Copyright vorDa/Getty Images
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یورواستات، اداره آمار اتحادیه اروپا، در گزارشی جدید میزان استفاده افراد سالخورده از اینترنت را منتشر کرد. سالخوردگان دانمارکی بیشترین سهم در استفاده از اینترنت و همتایان بلغارستانی آنها کمترین سهم را دارند.

آگهی

اینترنت در سال های اخیر اهمیت ویژه ای نزد تمام شهروندان کره خاکی پیدا کرده است. بتازگی اداره آمار اتحادیه اروپا گزارشی از میزان استفاده شهروندان سالخورده کشورهای عضو از اینترنت منتشر کرده است.

در سال ۲۰۲۰ میلادی ۸۸٪ از افراد ۱۶ تا ۷۴ ساله در اتحادیه اروپا اظهار داشتند که در سه ماه پیش از نظرسنجی از اینترنت استفاده کرده اند. میزان استفاده از اینترنت در همین بازه زمانی از ۷۰٪ در بلغارستان تا ۹۹٪ در دانمارک ثبت شده است.

هرچند استفاده نسل جوان از اینترنت عادی شده است اما استفاده افراد سالخورده از اینترنت به اندازه نسل های جدید معمول به نظر نمی رسد.

آمارهای اتحادیه اروپا نشان می دهند ۹۸٪ از افراد ۱۶ تا ۲۴ ساله در سه ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده اند. در حالیکه تنها ۶۱٪ از افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله از این پدیده نوظهور سه دهه اخیر استفاده کرده اند.

با این حال به نظر می رسد همه گیری کرونا بسیاری از افراد مسن و سالخورده را هم به این شبکه کشانده است.

یورواستات
آماری از یورواستاتیورواستات

سالخوردگان «خوره اینترنت اروپا» از چه کشورهایی هستند؟

در سال ۲۰۲۰ میلادی (سه ماه آخر در زمان نظرسنجی)، ۹۴ درصد از سالخوردگان، ۶۵ تا ۷۴ ساله دانمارکی بالاترین سهم استفاده از اینترنت در اتحادیه اروپا را داشته اند. پس از این کشور، لوکزامبورگ و سوئد به ترتیب با ۹۱ درصد و هلند با ۹۰ درصد و نیز فنلاند با ۸۸ درصد قرار دارند.

کمترین حضور اینترنتی سالخوردگان در کدام کشورهای اروپایی است؟

افراد بین ۶۵ تا ۷۴ ساله بلغارستانی بخشی از شهروندان اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند که کمترین علاقه به حضور در اینترنت دارند. تنها ۲۵ درصد از سالخوردگان بلغارستان در اینترنت در سال گذشته میلادی حضور داشته اند. پس از بلغارستان سالخوردگان دو کشورکرواسی با ۲۸ درصد و یونان با ۳۳ درصد استفاده از اینترنت در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروهای امنیتی آمریکا مانع اتصال دوچرخه ثابت بایدن به اینترنت شدند

کاربران اینترنت برای «شکار تسخیرکنندگان کنگره» به‌یاری پلیس می‌شتابند

تصمیم بی‌سابقه اتحادیه اروپا برای تدوین قوانین سختگیرانه علیه غول‌های اینترنتی