Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در «بهشت» استرالیا کار کنید و پاداش هم بگیرید

ایالت کوئینزلند استرالیا
ایالت کوئینزلند استرالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق آمار دولت استرالیا، در دوران کرونا تعداد پست‌های شغلی خالی در کشور تقریباً ۳۰ درصد افزایش یافته است.

آگهی

مقامات ایالت کوئینزلند استرالیا روز پنجشنبه ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) اعلام کردند به کسانی که برای کار کردن به این منطقه معروف به «بهشت» بیایند، علاوه بر حقوق، هزار و ۷۵۰ دلار استرالیا (حدود هزار و ۱۰۰ یورو) پاداش پرداخت می‌کنند.

در سرتاسر استرالیا بارها، مغازه‌ها و رستوران‌ها به دنبال استخدام کارگر هستند زیرا در حالت عادی گروه‌هایی از کارگران خارجی فصلی نیز به این کشور می‌آمدند و اکنون با بسته شدن مرزها از زمان آغاز شیوع کرونا، این امکان از بین رفته است.

طبق آمار دولت استرالیا، در دوران کرونا تعداد پست‌های شغلی خالی در کشور تقریباً ۳۰ درصد افزایش یافته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

کمبود نیروی کار به ویژه در ایالت کوئینزلند در شمال شرقی استرالیا که جاذبه‌های گردشگری طبیعی زیادی دارد، بیش از سایر جاها احساس می‌شود.

این مشکل به حدی رسیده که آناستاسیا پالاشوک، وزیر اول این ایالت روز پنجشنبه آغاز کارزاری با شعار «در بهشت کار کنید» را اعلام کرد. در چهارچوب این کارزار به کلیه کسانی که با مجوز کار در استرالیا داشته و برای کار به این منطقه بروند، پاداشی شامل پول نقد به میزان هزار و ۵۰۰ دلار استرالیا و یک بن سفر ۲۵۰ دلاری به اضافه یک مکان زندگی با اجاره اندک داده می‌شود.

خانم پالاشوک گفت: «ما در یکی از زیباترین مکان‌های جهان زندگی می‌کنیم و کارزار ما برای استرالیایی‌ها انگیزه‌های بیشتری برای آمدن و کار کردن در بهشت ​​فراهم می‌کند.»

او آشپز، پیشخدمت، متصدی بار، راهنمای گردشگری و ملوان قایق را از جمله مشاغل مورد نیاز در این ایالت برشمرد.

انتظار نمی‌رود مرزهای استرالیا تا یک سال دیگر بازگشایی شود و با بهبود تدریجی گردشگری داخلی، مشکل کمبود نیروی کار نیز بدتر هم خواهد شد.

در غرب استرالیا، چندین گروه معدنی هشدار داده‌اند که اگر نتوانند نیروی کار کافی جذب کنند، مجبور به کاهش تولید خواهند شد.

در برخی کشورهای دیگر از جمله آمریکا نیز مقامات در مورد کمبود نیروی انسانی هنگام ازسرگیری فعالیت‌های اقتصادی در دوران پساکرونا هشدار داده‌اند. در روسیه، عاملان صنعت ساخت و ساز که معمولاً متکی به نیروی کارگر مهاجر ارزان قیمت هستند، از هم اکنون مجبور شده‌اند نیروی کار گران‌تری را استخدام کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استرالیا مرزهایش را پس از گذشت ۶۰۰ روز باز کرد

تظاهرات علیه «روز ملی» در استرالیا

سرود ملی استرالیا به احترام بومیان اصلاح شد