Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سرود ملی استرالیا به احترام بومیان اصلاح شد

گروهی از بومیان استرالیا در روز ملی این کشور
گروهی از بومیان استرالیا در روز ملی این کشور Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست‌وزیر استرالیا ابراز امیدواری کرد که تغییر در سرود ملی این کشور بازتاب‌دهنده تاریخ کشورش و فرهنگ ساکنان قدیمی و اولیه آن باشد.

آگهی

استرالیا سرود ملی خود را به احترام بومیان این کشور اصلاح کرد.

در سرود ملی استرالیا، این کشور «نوپا و آزاد» خوانده شده بود. هواداران حقوق بومیان استرالیا با استناد به اینکه ساکنان اولیه این کشور دارای قدیمی‌ترین تمدن بادوام جهان هستند خواستار اصلاح متن سرود ملی شده بودند. به این ترتیب از روز جمعه عبارت «نوپا و آزاد هستیم» در سرود ملی استرالیا به «متحد و آزاد هستیم» تغییر یافت.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا ابراز امیدواری کرد که تغییر در سرود ملی این کشور بازتاب دهنده تاریخ کشورش و فرهنگ ساکنان قدیمی و اولیه آن باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بومیان استرالیا حدود ۵۰ هزار سال پیش از ورود استعمارگران بریتانیایی در این جزیره ساکن شده بودند. استرالیا هر سال روز ۲۶ ژانویه را که سالگرد ورود استعمارگران بریتانیایی به این کشور است به عنوان روز ملی جشن می‌گیرد. این در حالی است که گروهی از بومیان استرالیا از این روز به عنوان «روز اشغال» یاد می کنند.

جنبش «جان سیاهپوستان ارزش دارد» در آمریکا طی ماه‌های اخیر به جنبش هواداری از حقوق بومیان در استرالیا جان دوباره‌ای بخشید. رئیس دولت محلی ایالت «نیو ساوت ولز» گفته بود که سرود ملی استرالیا فرهنگ بومیان این کشور را نادیده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در «بهشت» استرالیا کار کنید و پاداش هم بگیرید

استرالیا پس از حماس و حزب الله، شبه‌نظامیان حوثی را نیز در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد

استرالیا پنج فرد و سه نهاد ایرانی را در واکنش به حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل تحریم کرد