سرود ملی استرالیا به احترام بومیان اصلاح شد

گروهی از بومیان استرالیا در روز ملی این کشور
گروهی از بومیان استرالیا در روز ملی این کشور Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست‌وزیر استرالیا ابراز امیدواری کرد که تغییر در سرود ملی این کشور بازتاب‌دهنده تاریخ کشورش و فرهنگ ساکنان قدیمی و اولیه آن باشد.

آگهی

استرالیا سرود ملی خود را به احترام بومیان این کشور اصلاح کرد.

در سرود ملی استرالیا، این کشور «نوپا و آزاد» خوانده شده بود. هواداران حقوق بومیان استرالیا با استناد به اینکه ساکنان اولیه این کشور دارای قدیمی‌ترین تمدن بادوام جهان هستند خواستار اصلاح متن سرود ملی شده بودند. به این ترتیب از روز جمعه عبارت «نوپا و آزاد هستیم» در سرود ملی استرالیا به «متحد و آزاد هستیم» تغییر یافت.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا ابراز امیدواری کرد که تغییر در سرود ملی این کشور بازتاب دهنده تاریخ کشورش و فرهنگ ساکنان قدیمی و اولیه آن باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بومیان استرالیا حدود ۵۰ هزار سال پیش از ورود استعمارگران بریتانیایی در این جزیره ساکن شده بودند. استرالیا هر سال روز ۲۶ ژانویه را که سالگرد ورود استعمارگران بریتانیایی به این کشور است به عنوان روز ملی جشن می‌گیرد. این در حالی است که گروهی از بومیان استرالیا از این روز به عنوان «روز اشغال» یاد می کنند.

جنبش «جان سیاهپوستان ارزش دارد» در آمریکا طی ماه‌های اخیر به جنبش هواداری از حقوق بومیان در استرالیا جان دوباره‌ای بخشید. رئیس دولت محلی ایالت «نیو ساوت ولز» گفته بود که سرود ملی استرالیا فرهنگ بومیان این کشور را نادیده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در «بهشت» استرالیا کار کنید و پاداش هم بگیرید

نخست وزیر استرالیا در روز ولنتاین «بله» را گرفت؛ آلبانیزی داماد شد

دولت استرالیا اعطای ویزای تحصیلی و مهاجرتی را سخت‌تر می‌کند؛ بررسی‌های بیشتر و نمره زبان بالاتر