ادامه درگیری‌ها میان نیروهای کرد و نیروهای دولتی در قامشلی سوریه

درگیری‌های نظامی در سوریه
درگیری‌های نظامی در سوریه   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

درگیری‌ها در شهر قامشلی زمانی آغاز شد که یک گروه مسلح متحد دولت معروف به نیروهای «دفاع وطنی» به یک پست ایست و بازرسی که توسط نیروهای امنیتی کرد ایجاد شده بود، حمله کردند.

برخی منابع خبری از ادامه درگیری‌ها در شهر قامشلی در شمال شرقی سوریه خبر دادند. در این درگیری‌ها که میان نیروهای امنیتی کرد و نیروهای متحد دولت رخ داده است، چندین نفر در داخل شهر قامشلی کشته و زخمی شده‌اند.

بر اساس اخبار منتشر شده، درگیری‌ها در شهر قامشلی زمانی آغاز شد که یک گروه مسلح متحد دولت معروف به نیروهای «دفاع وطنی» به یک پست ایست و بازرسی که توسط نیروهای امنیتی کرد ایجاد شده بود، حمله کردند.

در پی این درگیری، صدای تبادل شدید آتش در طول شب در سطح شهر شنیده شد.

حال المیادین خبر داده است که ارتش سوریه امروز جمعه در فرودگاه قامشلی در خصوص درگیری‌ها در این شهر با نیروهای کرد گفتکو کرده است. المیادین اعلام کرد که این گفتگو با میانجی‌گری روسیه انجام شده است.

با این حال هنوز مشخص نیست که چه عاملی باعث حمله به این پست ایست و بازرسی شده است.

بیشتر مناطق قامیشلی تحت کنترل نیروهای کرد است اما نیروهای دولتی و شبه نظامیان متحد آن نیز در اطراف فرودگاه این شهر و سایر محله ها حضور امنیتی دارند.

تنش‌ها گهگاه بر سر کنترل مناطق میان دو طرف ایجاد می‌شود اما اختلافات سیاسی بین دولت سوریه و گروه سیاسی غالب کرد در شمال شرقی نیز اغلب به درگیری های شدید منجر شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

کردها که بزرگ‌ترین اقلیت قومی سوریه هستند از آغاز جنگ داخلی در این کشور در سال ۲۰۱۱ یک محدوده نیمه خودمختار را در شمال سوریه ایجاد کرده‌اند.

گروه غالب کرد در این منطقه که برای مبارزه با شبه نظامیان دولت اسلامی با آمریکا متحد شده‌اند، دولت خود را توسعه داده و بیشتر منابع نفتی سوریه را کنترل می‌کند.

مطالب مرتبط