Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

الکسی ناوالنی پس از سه هفته اعتصاب غذا راهی بیمارستان زندان شد

زندان الکسی ناوالنی
زندان الکسی ناوالنی Copyright آسوشیتد پرس
Copyright آسوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای ناوالنی به دلیل بدرفتاری‌دیدن و معالجه‌نشدن در زندان از ۳۱ مارس اعتصاب غذا کرده است.

آگهی

مقامات روسیه اعلام کردند الکسی ناوالنی، مخالف برجستهٔ دولت این کشور که در سه هفتهٔ اخیر دست به اعتصاب غذا زده بود روز دوشنبه به بیمارستان زندان منتقل شده است.

مدیریت سازمان زندان‌های روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد کمیسیون پزشکی تصمیم گرفته آقای ناوالنی را به واحد بیمارستان زندان منتقل کند درحالی‌که وضعیت جسمی وی «رضایت‌بخش» توصیف شده است. همین منبع گفته است که بیمار با رضایت خود ویتامین‌درمانی را آغاز کرده است.

این در حالی است که پزشک آقای ناوالنی اعلام کرده است به همراه تیمی از پزشکان روز یکشنبه ۲ ساعت پشت درهای بسته منتظر مانده‌اند اما سرانجام اجازهٔ بازدید از وی به آنان داده نشد.

وی گفت می‌دانیم که حال الکسی ناوالنی وخیم و بحرانی است. کارکنان بهداشت پیش از این گزارش کرده بودند که آزمایش خون آقای ناوالنی نشان می‌دهد که وی «هر لحظه ممکن است بمیرد.»

هواداران آقای ناوالنی می‌گویند او که پیشتر با گاز اعصاب مسموم شده بوده، به‌ویژه با قلب و کلیه‌های آسیب‌دیده، در معرض خطر جدی است. آقای ناوالنی به‌دلیل بدرفتاری‌دیدن و معالجه‌نشدن در زندان، از ۳۱ مارس اعتصاب غذا کرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برلین و پاریس با ابراز نگرانی شدید از وضعیت این مخالف سیاسی ولادیمیر پوتین، خواستار بستری شدن آقای ناوالنی تحت نظر پزشکان مورد اعتماد خود وی شده بودند. واشنگن نیز روز یکشنبه اعلام کرد «درگذشت احتمالی» الکسی ناوالنی برای مسکو پیامدهای جدی در بر خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پزشک ناوالنی می‌گوید منتقد پوتین «هر لحظه ممکن است بمیرد»

نگرانی از سلامت مخالف پوتین؛ بازداشت هواداران ناوالنی در مقابل زندان پوکروف

مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا: احتمالا دستور قتل ناوالنی را پوتین صادر نکرده است