Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«وخامت جسمانی رهبر اپوزیسیون روسیه»؛ ناوالنی مدعی شکنجه در زندان شد

بازداشتگاهی در ۱۰۰ کیلومتری مسکو که ناوالنی در آنجا محبوس است
بازداشتگاهی در ۱۰۰ کیلومتری مسکو که ناوالنی در آنجا محبوس است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکیل الکسی ناوالنی اعلام کرد که موکلش عصر چهارشنبه به دلیل درد و شرایط بد جسمانی به یک بیمارستان عمومی منتقل شده است.

آگهی

الکسی ناوالنی، چهره سرشناس و یکی از رهبران اصلی اپوزیسیون روسیه مدعی شد که در زندان تحت شکنجه قرار گرفته است.

این درحالیست که وکلای وی نیز از وخامت حال جسمانی او در زندان خبر داده و نسبت به در خطر بودن وضعیت سلامتی و جان وی ابراز نگرانی کرده‌اند.

گفته می‌شود که آقای ناوالنی از ناحیه کمر و پای راست به شدت احساس درد می‌کند و وکیل وی به شدت نگران سلامتی و جان موکل خود است.

اولگا میخائیلوا،‌ وکیل الکسی ناوالنی روز پنجشنبه در گفتگو با یک شبکه رادیویی متلعق به جریان اپوزیسیون گفت که پس از تلاش ناموفق برای دیدار موکلش در روز چهارشنبه در نهایت امروز (پنجشنبه ۲۵ مارس) موفق به انجام ملاقات با وی در محل بازداشتگاه او شد.

به گفته وی با توجه به شرایطی که هم اکنون الکسی ناوالنی در زندان می‌گذارند وضعیت جسمانی وی بسیار نگران کننده است.

خانم میخائیلوا تاکید کرد که موکلش عصر چهارشنبه به دلیل درد و شرایط بد جسمانی به یک بیمارستان عمومی منتقل شده و در آنجا آزمایش ام آر آی روی او انجام شده اما نتیجه آزمایش در اختیار وی قرار نگرفته است.

وکیل آقای ناوالنی همچنین یادآور شد که چهار هفته تلاش وی برای انتقال داروی مورد نیاز موکلش به زندان و معاینه او توسط پزشکی غیر از پزشک بازداشتگاه ثمری نداشته است.

به گفته وی، الکسی ناوالنی در حال حاضر فقط داروهای ضد التهاب و پماد دریافت می کند. وکلای آقای ناوالنی پیش‌تر گفته بودند که وی به دلیل درد شدید کمر نمی‌تواند روی پا بایستد و تاکنون چند بار از درد بیهوش شده است.

از سوی دیگر فرانس پرس در گزارشی با استناد به شکایت‌نامه الکسی ناوالنی علیه سرویس‌های امنیتی روسیه که در وب‌سایت وی منتشر شده، ادعای وی مبنی بر شکنجه شدن در زندان را بازتاب داده است.

بر اساس این گزارش، رهبر اپوزسیون روسیه در این شکواییه مدعی شده که با محرومیت از خواب تحت شکنجه قرارگرفته است.

الکسی ناوالنی اعلام کرده که در روز هشت بار توسط نگهبانان بازداشتگاه از خواب بیدار می‌شود. وی در یک درخواست رسمی دیگر که برای اداره زندان‌ها و دادستانی عمومی روسیه ارسال شده خواهان ملاقات با پزشک و معالجه درد و بیماری احتمالی خود شده است.

آقای ناوالنی ماه فوریه به موجب حکم صادر شده علیه وی در سال ۲۰۱۴ به جرم کلاه‌برداری به تحمل مجازات دو سال و نیم حبس محکوم شد؛ حکمی که وی، سازمان‌های غیردولتی و شماری از کشورهای غربی آنرا سیاسی قلمداد می‌کنند.

سرسخت‌ترین مخالف ولادیمیر پوتین از ابتدای ماه مارس در یک بازداشتگاه کیفری در یکصد کیلومتری مسکو که به داشتن شرایط و مقررات بسیار سخت شهرت دارد، محبوس شده است.

الکسی ناوالنی که پیش‌تر در جریان یک سفر هوایی در داخل روسیه مسموم شده بود هفدهم ژانویه پس از بهبودی و سپری شدن دوره درمان در آلمان،‌ هنگام بازگشت به کشورش در فرودگاه توسط ماموران پلیس دستگیر و بازداشت شد.

پزشکان آلمانی در دوره درمان الکسی ناوالنی تایید کردند که وی با یک عامل گاز اعصاب به نام نوویچوک مسموم شده که پیش‌تر در روسیه تولید شده بود.

این مسئله سبب شد تا انگشت اتهام به سوی کرملین نشانه رود هر چند که الکسی ناوالنی خود به صراحت ولادیمیر پوتین را مسئول مسمومیت و اقدام برای از میان برداشتن وی دانست؛ اتهام‌هایی که همگی تاکنون از سوی کرملین و پوتین قاطعانه رد شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه ۱۸ نفر را در پی رسوایی شکنجه در یک زندان اخراج کرد

الکسی ناوالنی پس از ۲۴ روز با انتشار پیامی به اعتصاب غذای خود پایان داد

پوتین با امضای قانونی جدید زمینه حضورش در قدرت را تا سال ۲۰۳۶ فراهم کرد