Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ناوالنی شرایط حبس خود را به توصیف‌های جورج اورول در کتاب ۱۹۸۴ تشبیه کرد

تصویری از محل حبس الکسی ناوالنی
تصویری از محل حبس الکسی ناوالنی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته الکسی ناوالنی در مدت کوتاه حبس، ماموران زندان سعی کرده‌اند «روح و جسم او را از انسانیت تخلیه کنند.» ناوالنی می‌گوید در «این تبعیدگاه» هدف اصلی «نمایش افول اخلاق و انسانیت» است.

آگهی

الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در صفحه اینستاگرام خود از شرایط «سخت» دوران حبسش پرده برداشت.

او در این پست اینستاگرامی با استفاده از نوشته های امانوئل کانت، فیلسوف آلمانی و جورج اورول، روزنامه نگار و نویسنده شهیر بریتانیایی وضعیت بغرنج محل حبس خود را برای حامیانش شرح داده است. به گفته الکسی ناوالنی در مدت کوتاه حبس، ماموران زندان سعی کرده اند «روح و جسم او را از انسانیت تخلیه کنند.» ناوالنی می گوید در «این تبعیدگاه» هدف اصلی «نمایش افول اخلاق و انسانیت» است.

ناوالنی به تازگی با حکم دادگاهی در مسکو به سه سال و نیم حبس محکوم شد.

زندان او در ۱۰۰ کیلومتری شرق مسکو، پایتخت روسیه قرار دارد. ناوالنی در پست اینستاگرامی با انتشار عکسی از سر تراشیده خود از حضورش در تبعیدگاه شهر پوکروف خبر داده است. مشخص نیست که عکس منتشر شده از الکسی ناوالنی عکسی جدید است یا یکی از تصاویر قدیمی اوست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی محل زندان خود را با شرایط فوق امنیتی زندانیان در کتاب «۱۹۸۴» نوشته جورج اورول مقایسه کرده و افزوده که دوربین ها در تمام بخش های زندان کار گذاشته شده اند.

دولت روسیه پیش تر در پاسخ به پرسش خبرنگاران از اظهارنظر درباره محل زندان ناوالنی سرباز زده بود و اعلام کرده بود که معمولا دولت از محل نگهداری زندانیان اطلاعی ندارد.

کمتر از یک ماه پیش، الکسی ناوالنی به جرم نقض مقررات کنترل قضایی در پرونده فساد مالی که سال‌ها پیش منجر به صدور حکم زندان تعلیقی علیه او شده بود، دوباره محکوم شد. وکیل الکسی ناوالنی در آن زمان این حکم را «غیرعادلانه» خواند و درخواست دادگاه تجدید نظر کرد.

این منتقد ۴۴ ساله ولادیمیر پوتین روز ۱۷ ژانویه هنگام بازگشت از آلمان، در فرودگاه مسکو بازداشت شد. حال الکسی ناوالنی سال گذشته میلادی در جریان یک پرواز داخلی در روسیه به دلیل مسمومیت رو به وخامت گذاشت. او برای درمان به آلمان رفت و پنج ماه در این کشور اقامت داشت. مقامات بیمارستانی آلمان و اتحادیه اروپا می‌گویند که آقای ناوالنی با عامل عصبی نوویچوک مسموم شده است. ناوالنی، ولادیمیر پوتین را متهم کرده که دستور قتل وی را صادر کرده اما مسکو بارها این اتهام را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو بین‌الملل الکسی ناوالنی را به دلیل ابراز جملات نفرت‌پراکنانه زندانی عقیدتی نمی‌داند

نشست صلح در سوئيس؛ ۸۰ کشور جهان خواستار پایان دادن حملات روسیه به اوکراین شدند

پوتین شرایط جدید روسیه را برای صلح با اوکراین اعلام کرد؛ کی‌یف پیشنهاد مسکو را رد کرد