Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا هفت مقام ارشد روسیه را در واکنش به مسمومیت الکسی ناوالنی تحریم می‌کند

Alexander Zemlianichenko
Alexander Zemlianichenko Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این نخستین تحریمی است که توسط دولت جو بایدن علیه روسیه وضع می‌شود. آقای بایدن از زمان ورود به کاخ سفید لحن بسیار محکم‌تری را در مقایسه با رئیس جمهوری پیشین، علیه روسیه به کار برده است.

آگهی

ایالات متحده در واکنش به مسمومیت الکسی ناوالنی، مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا مسکو را در حادثۀ مسمومیت او مسئول می‌دانند، تحریم‌هایی را علیه چند مقام ارشد روسیه مقرر کرده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام آمریکا که نخواسته است نامش فاش شود، اعلام کرد: «سرویس‌های اطلاعاتی این کشور با درجه بالایی از اطمینان معتقدند که مقامات سرویس امنیت فدرال روسیه (اف‌اس‌بی) از یک عامل عصبی معروف به نوویچوک برای مسموم کردن الکسی ناوالنی استفاده کرده‌اند.»

این منبع افزود این تحریم‌ها که «در مشورت نزدیک با شرکای اتحادیه اروپا» علیه هفت مقام ارشد روسیه وضع شده، یک هشدار روشن به مسکو است.

او همچنین تاکید کرد که آمریکا بار دیگر خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آقای ناوالنی شده است.

این نخستین تحریمی است که توسط دولت جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا علیه روسیه وضع می‌شود. آقای بایدن از زمان ورود به کاخ سفید لحن بسیار محکم‌تری را در مقایسه با رئیس جمهوری پیشین، علیه روسیه به کار برده است.

مقامات روسیه تا کنون در واکنش به اعتراضات سراسری به دستگیری الکسی ناوالنی ۴۴ ساله، بیش از ۱۱ هزار نفر را دستگیر کرده‌اند؛ مجازات این دستگیر شدگان عمدتا جریمه یا حبس‌های کوتاه مدت بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا و آلمان از احتمال ۱۰ سال زندان اضافی برای ناوالنی ابراز نگرانی کردند

ناوالنی: در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و شکنجه اعتصاب غذا می‌کنم

ارمغان سوئد و فنلاند، جدیدترین اعضای ناتو برای «استراتژی قطب شمال» پنتاگون چیست؟