Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

الکسی ناوالنی پس از ۲۴ روز با انتشار پیامی به اعتصاب غذای خود پایان داد

عکس آرشیوی از الکسی ناوالنی در زمان برگزاری جلسات دادگاه
عکس آرشیوی از الکسی ناوالنی در زمان برگزاری جلسات دادگاه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز جمعه ۲۳ آوریل (سه اردیبهشت) گفت که پس از دریافت مراقبت‌های پزشکی و اخطار پزشکانش، به اعتصاب غذای خود پس از ۲۴ روز پایان می‌دهد چرا که ادامه این اعتصاب می‌تواند جانش را به خطر اندازد.

آگهی

الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، روز جمعه ۲۳ آوریل (سه اردیبهشت) گفت که پس از دریافت مراقبت‌های پزشکی و اخطار پزشکانش، به اعتصاب غذای خود پس از ۲۴ روز پایان می‌دهد چرا که ادامه این اعتصاب می‌تواند جانش را به خطر اندازد.

وی در یک مطلب اینستاگرامی تصریح کرد که به درخواست معاینه‌ برای رفع بی‌حسی در پاها و بازوهایش که خواسته اصلی او است، ادامه خواهد داد. وی در عین حال افزود پس از معاینه از سوی پزشکانی که ارتباطی با پزشکان زندان نداشتند به اعتصاب غذای خود پایان می‌دهد.

وی همچنین از تظاهرات سراسری حامیانش در سراسر روسیه که در روز چهارشنبه برگزار شد تشکر کرد.

ناوالنی در پیام خود نوشته است: «به لطف حمایت گسترده مردم خوب در سراسر کشور و سراسر جهان، پیشرفت بزرگی داشته‌ایم.»

وی افزود: «دو ماه پیش، درخواست‌های من برای کمک‌های درمانی باعث پوزخند شد. هیچ دارویی به من داده نشد…به لطف شما، من دو بار از سوی هیات پزشکی غیرنظامی معاینه شدم.»

ناوالنی همچنین اضافه کرد دلیل دیگر او برای پایان دادن به اعتصاب غذا که در تاریخ ۳۱ مارس آغاز کرد، این بود که برخی از حامیان وی برای نشان دادن همبستگی با او، از خوردن غذا خودداری می‌کردند.

خدایا، من حتی این افراد را نمی‌شناسم و آن‌ها این کار را برای من انجام می‌دهند. دوستان، قلب من سرشار از عشق و سپاس به شما است اما نمی‌خواهم کسی به خاطر من از نظر جسمی دچار مشکل شود
الکسی ناوالنی

وی گفت: «وقتی این‌ها را متوجه شدم اشک از چشمانم جاری شد. خدایا، من حتی این افراد را نمی‌شناسم و آن‌ها این کار را برای من انجام می‌دهند. دوستان، قلب من سرشار از عشق و سپاس به شما است اما نمی‌خواهم کسی به خاطر من از نظر جسمی دچار مشکل شود.»

یاروسلاو آشیخمین، پزشک الکسی ناوالنی شنبه هفته گذشته اعلام کرده بود نتایج آزمایش‌هایی که خانواده ناوالنی در اختیار او گذاشته‌اند، نشان می‌دهد «سطح پتاسیم در بدن او به شدت افزایش یافته که می‌تواند باعث ایست قلبی شود، سطح کراتینین نیز در بدن ناوالنی افزایش یافته که اختلال در کلیه‌ها را نشان می‌دهد.» وی تاکید کرده بود که «بیمار ما هر لحظه ممکن است بمیرد.»

این موضوع باعث شد تا مسئولان زندان، ناوالنی را به بیمارستان زندان دیگری در ۱۸۰ کیلومتری شرق مسکو منتقل کنند.

پزشکان نزدیک به ناوالنی از جمله پزشک شخصی وی، روز گذشته از او خواستند تا «فورا» به اعتصاب غذای خود پایان دهد. آن‌ها اعلام کردند در صورت ادامه اعتصاب غذا، ترس از مرگ وی یا صدمه قابل توجه به سلامتی‌اش وجود خواهد داشت.

مقامات زندان اصرار داشتند که ناوالنی تمام کمک‌های درمانی مورد نیاز را دریافت کرده است اما او می‌گوید که به‌طور موثر تحت درمانی قرار نگرفته است.

الکسی ناوالنی روز ۱۷ ژانویه سال جاری هنگام بازگشت از آلمان به روسیه بازداشت شد. او پس از مسمومیت با سم اعصاب نوویچوک مدت ۵ ماه را برای مداوا در آلمان گذرانده بود. دستگاه قضایی روسیه فوریه گذشته، الکسی ناوالنی را به سه سال و شش ماه حبس به جرم نقض شرایط آزادی مشروط محکوم کرد که از این مدت دو سال و نیم آن اجرایی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«وخامت جسمانی رهبر اپوزیسیون روسیه»؛ ناوالنی مدعی شکنجه در زندان شد

اولین مصاحبه یولیا ناوالنایا همسر الکسی ناوالنی؛ از چگونگی شنیدن خبر مرگ او تا انتقاد از غرب

مرگ ناوالنی در حبس؛ در زندان‌های روسیه چه می‌گذرد؟