Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پزشک ناوالنی می‌گوید منتقد پوتین «هر لحظه ممکن است بمیرد»

Markus Schreiber
Markus Schreiber Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهد سطح پتاسیم در بدن او به شدت افزایش یافته که می‌تواند باعث ایست قلبی شود؛ سطح کراتینین نیز در بدن ناوالنی افزایش یافته که اختلال در کلیه‌ها را نشان می‌دهد.»

آگهی

پزشک الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می‌گوید که وضعیت سلامتی او به سرعت رو به وخامت است و ناوالنی ۴۴ ساله با خطر مرگ روبروست.

الکسی ناوالنی که هم اکنون در زندان در هفته سوم اعتصاب غذا به سر می‌برد، اجازه دیدار با پزشکانش را ندارد و به همین دلیل پزشکان شخصی او از طریق خانواده‌اش در جریان وضعیت سلامت او قرار می‌گیرند.

بر این اساس، دکتر یاروسلاو آشیخمین اعلام کرد نتایج آزمایش‌هایی که خانواده ناوالنی در اختیار او گذاشته‌اند، نشان می‌دهد «سطح پتاسیم در بدن او به شدت افزایش یافته که می‌تواند باعث ایست قلبی شود؛ سطح کراتینین نیز در بدن ناوالنی افزایش یافته که اختلال در کلیه‌ها را نشان می‌دهد.»

بر این اساس دکتر یاروسلاو آشیخمین در فیسبوک نوشت: «بیمار ما هر لحظه ممکن است بمیرد.»

آناستازیا واسیلیوا، رئیس اتحادیه پزشکانی که از ناوالنی حمایت می‌کنند نیز خواستار اقدام سریع برای نجات جان او شد.

ناوالنی که در زندان دچار بیماری‌های متعددی از جمله کمردرد شدید و از دست دادن حس در پاهایش شده، از سه هفته پیش در اعتراض به عدم اجازه ملاقات پزشکانش با او دست به اعتصاب غذا زده است.

سازمان زندان‌های روسیه می‌گوید که ناوالنی تمام کمک‌های پزشکی مورد نیاز را دریافت می‌کند.

الکسی ناوالنی در ۱۷ ژانویه سال جاری هنگام بازگشت از آلمان به روسیه بازداشت شد. او پس از مسمومیت با سم اعصاب نوویچوک مدت ۵ ماه را برای مداوا در آلمان گذرانده بود.

مقامات روسیه هرگونه دخالت در مسمومیت ناوالنی را انکار کرده‌اند و حتی موضوع مسمومیت او را زیر سوال برده بودند؛ این در حالی است که چند آزمایشگاه اروپایی وجود این ماده سمیِ یادگار دوران اتحاد جماهیر شوروی پیشین در بدن او را ثابت کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الکسی ناوالنی پس از سه هفته اعتصاب غذا راهی بیمارستان زندان شد

«وخامت جسمانی رهبر اپوزیسیون روسیه»؛ ناوالنی مدعی شکنجه در زندان شد

پوتین برای تامین کسری بودجه جنگ اوکراین دست به دامن شرکت‌ها و ثروتمندان شد