Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اتحادیه اروپا دو شرکت و ده عضو دیگر دولت میانمار را تحریم کرد

تظاهرات در میانمار
تظاهرات در میانمار Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا پیش از این ۱۱ مقام دولت میانمار از جمله مین آنگ هلینگ فرمانده کل ارتش این کشور را به دلیل نقش آنها در سرکوب خونین اعتراضات تحریم کرده بود.

آگهی

اتحادیه اروپا ده عضو دیگر دولت نظامی میانمار و دو شرکت را در این کشور تحریم کرد.

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) با اعلام این خبر به نقل از دیپلمات‌های ارشد اروپایی نوشت که اتحادیه اروپا به جز ده عضو دولت کودتا، دو شرکتی را هم که در تأمین بودجه مالی دولت و در نتیجه در سرکوب خشونت‌آمیز جنبش دموکراسی‌خواهی میانمار مشارکت داشته‌اند تحریم کرده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

این تصمیم در نشست وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا که به صورت مجازی برگزار شد، تأیید شده است. همان منابع همچنین به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند نام دو شرکت تحریم‌شده «هلدینگ اقتصادی میانمار» (ام‌ای‌اچ‌ال) و «بنگاه اقتصادی میانمار» (ام‌ای‌سی) است.

اتحادیه اروپا پیش از این ۱۱ مقام دولت میانمار از جمله مین آنگ هلینگ فرمانده کل ارتش این کشور را به دلیل نقش آنها در سرکوب خونین اعتراضات تحریم کرده بود. وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا همچنین در ماه فوریه تهدید کرده بودند تحریم‌هایی را علیه سران ارتش میانمار به عنوان عاملان کودتا علیه دولت برگزیده این کشور وضع می‌کنند.

در پی یک کودتا در یکم ماه فوریه ۲۰۲۱ در میانمار قدرت برای یک سال به این مقام ارشد نظامی منتقل شد و آنگ سان سوچی، رهبر «لیگ ملی برای دموکراسی» به همراه چند تن دیگر از مقام‌های دولت منتخب به زندان افکنده شدند. از آن زمان تاکنون دموکراسی‌خواهان میانمار با حضور در خیابان‌ها خواستار آزادی رهبران منتخب شده‌اند، اما ارتش به شدت این تظاهرات را سرکوب کرده است.

از ابتدای ناآرامی‌ها در میانمار تاکنون دست کم ۷۲۶ نفر از معترضان کشته و هزاران تن نیز زندانی شده‌اند.

آمریکا و اتحادیه اروپا کودتای در میانمار را محکوم کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو ۲۳ هزار زندانی در میانمار؛ فرمانده کودتا در اجلاس آسه‌آن شرکت می‌کند

اتحادیه اروپا مقامات چین و میانمار را تحریم کرد

اتحادیه اروپا برای تحریم مقامات اصلی کودتای نظامی در میانمار اعلام آمادگی کرد