Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر ارتباطات ایران: اپراتورهای مختل‌کننده کلاب‌هاوس روزی۵۰ میلیارد تومان جریمه شوند

اپلیکیشن کلاب‌هاوس
اپلیکیشن کلاب‌هاوس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این وزارتخانه علیه این شرکت‌های کارور به دلیل ایجاد اختلال «عمدی» در کلاب‌هاوس، نزد مقام قضایی شکایت کرده است.

آگهی

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران روز یکشنبه ۲۹ فروردین در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری پیشنهاد داد برای کارورهایی (اپراتورهایی) که در دسترسی شهروندان به اپلیکیشن کلاب‌هاوس اختلال ایجاد می‌کنند، جریمه روزانه ۵۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شود.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت ایران جهرمی با پیشنهاد مهلت یک هفته‌ای برای رفع اختلال به دست کارورها، همچنین گفته است که ادامه‌دار شدن این اختلال تعلیق از فروش و کاهش مدت پروانه را برای اپراتورها به دنبال خواهد داشت.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری نیز روز یکشنبه این خبر را در توییتر اعلام کرد. وی نوشت: «پس از اختلال عمدی برخی اپراتورها در ارتباطات اینترنتی کاربران، هیئت وزیران پس از دستور صریح رییس جمهور، عصر امروز ضمن تاکید بر حق آزاد شهروندان در دسترسی به اطلاعات و خلاف برشمردن اقدامات اخیر اپراتورها، به پیشنهاد وزیر ارتباطات جرایم سنگینی را برای این‌گونه تخلفات تصویب کرد.»

به گزارش ایرنا، ۱۹ فروردین‌ ماه شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس در ایران دچار اختلال شد. وزیر ارتباطات درباره فیلتر این شبکه اجتماعی گفت: «چنین حکمی صادر و حتی مطرح نشده است، اما اختلال از سوی اپراتورها همچنان برقرار بود هرچند آن‌ها نیز اعلام کردند هیچ دستور قضایی مبنی بر فیلتر این شبکه اجتماعی صادر نشده است.»

ظاهرا وزارت ارتباطات به کارورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات برای رفع اختلال ضرب‌الاجل ۲۴ ساعته داده بود. روابط عمومی وزارت ارتباطات با یادآوری این موضوع گفته که با پایان ضرب‌الاجل، این وزارتخانه علیه این شرکت‌های کارور به دلیل ایجاد اختلال «عمدی» در کلاب‌هاوس، نزد مقام قضایی شکایت کرده است.

بر پایه قانون ایران، ایجاد هرگونه اختلال در ارتباطات کشور جرم تلقی می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کلاب‌هاوس، اپلیکیشن نخبگان که با دعوت خصوصی کار می‌کند چیست؟

چرا استفاده از «وی پی ان» رایگان می‌تواند برای کاربران گران تمام شود؟

چرا شرکت‌های آمریکایی در دور زدن فیلترینگ در ایران موفق نبودند؟