ایران: یک «جاسوس اسرائیلی» را دستگیر کردیم

canva
canva Copyright photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جمهوری اسلامی دولت اسرائیل را متهم کرده که در پشت پرده «اقدامات خرابکارانه» در این کشور و «ترور دانشمندان هسته‌ای» آن قرار دارد.

آگهی

رسانه‌های دولتی ایران روز دوشنبه گزارش دادند که نیروهای اطلاعاتی این کشور یک «جاسوس اسرائیلی» و شماری از «عوامل سازمان‌های جاسوسی بیگانه» را دستگیر کرده‌اند.

این خبر به نقل از مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی اعلام شد. او در جمع خبرنگاران، زمان این دستگیری‌ها را سال ۱۳۹۹ خورشیدی اعلام کرد اما درباره ملیت دستگیرشدگان چیزی نگفت.

مقامات اسرائیل نیز هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

قدرت دیالمه در این باره گفت: «یک جاسوس اسرائیلی و چند جاسوس در ارتباط با سرویس‌های امنیتی کشورهای مختلف در استان دستگیر شده‌اند.»

جمهوری اسلامی دولت اسرائیل را متهم کرده که در پشت پرده «اقدامات خرابکارانه» در این کشور و «ترور دانشمندان هسته‌ای» آن قرار دارد. ایران همچنین در سال ۲۰۲۰ میلادی، یکی از شهروندانش را که متهم به جاسوسی برای سرویس‌های اطلاعاتی آمریكا و اسرائیل بود، اعدام کرد.

ایران همچنین می‌گوید که اسرائیل عامل ترور محسن فخری زاده در سال گذشته بوده است؛ فردی که از سوی سرویس‌های اطلاعاتی غرب به عنوان طراح برنامه مخفی سلاح‌های هسته‌ای ایران معرفی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو در مراسم بزرگداشت قربانیان هولوکاست از جهانیان خواست تا مانع احیای برجام شوند

ایران: ۵ متهم به جاسوسی دستگیر و حکم ۲ خبرچین آلمان و بریتانیا صادر شد

اعدام ۸۵۳ نفر در سال ۲۰۲۳؛ عفو بین‌الملل: چوبه دار ابزار حکومت ایران برای سرکوب و ارعاب است