Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ایران: ۵ متهم به جاسوسی دستگیر و حکم ۲ خبرچین آلمان و بریتانیا صادر شد

نمایی از زندان
نمایی از زندان Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی قوه قضائیه ایران از دستگیری ۵ متهم به جاسوسی و صدور حکم قطعی دو نفر که از آن‌ها به‌عنوان «جاسوس وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی آلمان، اسرائیل و بریتانیا» نام برده است، خبر داد.

آگهی

سخنگوی قوه قضائیه ایران از دستگیری ۵ متهم به جاسوسی و صدور حکم قطعی دو نفر که از آن‌ها به‌عنوان «جاسوس وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی آلمان، اسرائیل و بریتانیا» نام برده است، خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران، روز سه‌شنبه اعلام کرد که ۵ فرد به اتهام جاسوسی از وزارتخانه‌های خارجه، صنایع و دفاع و نیز سازمان انرژی اتمی و شرکت‌های قطعه‌سازی و پشتیبانی بخش انرژی توسط ماموران وزارت اطلاعات ایران بازداشت شده‌اند.

آقای اسماعیلی یکی از بازداشت‌های مهم را دستگیری سردسته گروه تندر عنوان کرد که به گفته او متهم به اقدام تروریستی است.

سخنگوی قوه قضائیه ایران همچنین گفت که حکم قطعی ۱۰ سال زندان دو فرد به نام‌های «مسعود مصاحب» و «شهرام شیرخانی» به جرم جاسوسی صادر شده است.

آقای اسماعیلی توضیح داد که «مسعود مصاحب در قالب دبیر کل انجمن دوستی اتریش و ایران با سرویس‌های اطلاعاتی آلمان و اسرائیل(موساد) همکاری می‌کرده است.»

به گفته او، شهرام شیرخانی نیز با همکاری سرویس اطلاعاتی بریتانیا به دنبال جذب نیرو از میان مدیران ایرانی بوده و اطلاعات قراردادهای بانک مرکزی، بانک ملی و وزارت دفاع را در اختیار بریتانیا گذاشته بود.

آقای اسماعیلی درخصوص بازگشت متهمان پرونده اخلال اقتصادی شش میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورویی شرکت بازرگانی پتروشیمی که به خارج از کشور رفته‌اند، گفت که سه نفر از افراد پیش از تشکیل پرونده به خارج از کشور رفته بودند و تنها مهدی شریفی نیک‌نفس پس از تشکیل پرونده از کشور خارج شده که او هم تا آن زمان ممنوع الخروج نشده بود.

سخنگوی قوه قضائیه ایران افزود، علی اشرف ریاحی هم که ممنوع الخروج بوده با استفاده از گذرنامه جعلی از کشور خارج شده است.

او خاطرنشان کرد که افراد تحت تعقیب دستگاه قضایی ایران از طریق اینترپل به کشور بازگردانده می‌شوند و این افراد هم به همین روش در اسرع وقت به کشور بازگردانده خواهند شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: یک «جاسوس اسرائیلی» را دستگیر کردیم

شهروند اسرائیلی به جاسوسی برای ایران و تدارک حملات «تروریستی» متهم شد

حسین شنبه‌زاده، ویراستار و فعال شبکه‌های اجتماعی بازداشت شد