فرمانده حکومت نظامی میانمار در روز ارتش بر «ادامه دموکراسی» تاکید کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز  با استفاده از  AP
ژنرال مین آنگ هلاینگ، فرمانده حکومت نظامی میانمار
ژنرال مین آنگ هلاینگ، فرمانده حکومت نظامی میانمار   -   کپی رایت  AP/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved

فرمانده کودتای نظامی مینمار در جریان رژه نیروهای مسلح در روز ارتش با تاکید بر «ادامه جریان دموکراسی» در این کشور، بار دیگر سرنگونی حکومت آنگ سان سوچی را توجیه کرد.

ژنرال مین آنگ هلاینگ، فرمانده کودتای دوم فوریه، روز شنبه در حومه نایپیداو، پایتخت و در برابر هزاران تن از نیروهای مسلح این کشور به معترضان هشدار داد که به برگزاری تظاهرات پایان دهند.

این هشدار در حالی اعلام می‌شود که به‌گفته یک گروه حمایت از زندانیان سیاسی در میانمار،‌ از زمان کودتای دو ماه پیش در این کشور تاکنون ۳۲۰ نفر کشته شده اند.

معترضان روز شنبه و باوجود تهدید حکومت، در چند شهر میانمار تظاهرات برگزار کردند. براساس گزارش‌ها در همین روز دست‌کم ۱۶ نفر درجریان رویارویی با پلیس و نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند.

مراسم رژه ارتش میانمار با حضور نماینده روسیه برگزار شد. فرمانده کودتاگران از پشتیبانی مسکو از میانمار تشکر کرد.

فرماندهان ارتش میانمار آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی حکومت غیرنظامی و حزب وی را به تخلف گسترده در جریان انتخابات ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ متهم می‌کنند. حکومت نظامی وعده برگزاری دوباره انتخابات را داده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود محکومیت‌های جهانی و تحریم‌های اتحادیه اروپا، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا، نظامیان میانمار تمایلی به کناره‌گیری فوری از قدرت و واگذاری حکومت به غیرنظامیان نشان نمی‌دهند.