بالاترین نماینده جامعه مسلمانان اسپانیا در جریان تحقیقات ضدتروریسم بازجویی شد

Members of the local Muslim community, north of Barcelona
Members of the local Muslim community, north of Barcelona Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

أيمن العدلبی ریاست کمیسیون اسلامی اسپانیا را برعهده دارد؛ سازمانی که بر همه فعالیت‌های اسلامی در این کشور از آموزش مسلمانان گرفته تا خدمات مذهبی در بیش از ۱۶۰۰ مسجد و جامعه فرهنگی مسلمان نظارت می‌کند.

آگهی

پلیس اسپانیا می‌گوید که در جریان تحقیقات دربارۀ یک پرونده با موضوع تروریسم، بالاترین نماینده جامعه مسلمانان در این کشور را موقتا بازداشت و بازجویی کرده است.

أيمن العدلبی ریاست کمیسیون اسلامی اسپانیا (CIE) را برعهده دارد؛ سازمانی که بر همه فعالیت‌های اسلامی در این کشور از آموزش مسلمانان گرفته تا خدمات مذهبی در بیش از ۱۶۰۰ مسجد و جامعه فرهنگی مسلمان نظارت می‌کند.

بنا بر اعلام یکی از سخنگویان پلیس که نخواسته نامش فاش شود، أيمن العدلبی در اواخر روز سه‌شنبه دستگیر و پس از بازجویی آزاد شده است.

دلیل دستگیری او «احتمال دخالت در یک جرم تروریستی» بوده است و این دستگیری مربوط به تحقیقات قضایی است که از سال ۲۰۱۹ آغاز و تا کنون منجر به دستگیری دست‌کم ۱۰ نفر (نه اسپانیایی و یک تبعه سوریه) شده است. این افراد متهم به تأمین بودجه عملیات افراط گرایان در سوریه و دیگر مناطق دچار درگیری هستند.

رسانه‌های اسپانیا نیز گزارش داده‌اند که پلیس این کشور مشغول تحقیق درباره یک شبکه بین‌المللی تامین بودجه است که برای گروه القاعده کار می‌کند و منابع مالی لازم را برای اعضای این گروه به سوریه می‌فرستد.

سخنگوی پلیس اسپانیا اعلام کرد که در این مرحله از تحقیقات، اتهامی علیه أيمن العدلبی طرح نشده است.

اسپانیا از سال ۲۰۱۵ میلادی در سطح ۴ هشدار ضدتروریسم (از حداکثر سطح هشدار۵) قرار دارد که نشانگر ضرورت هوشیاری بالا و جدی بودن خطر تروریسم در این کشور است.

کمیسیون اسلامی اسپانیا به درخواستهای رسانه‌ها برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا برای کسب اطلاعات دربارۀ «سه رهبر القاعده ساکن ایران» تا ۲۷ میلیون دلار پاداش تعیین کرد

مایک پمپئو: ایران پایگاه جدید گروه القاعده است

مخالفان سلاحهای دریافتی از آمریکا را در اختیار شاخه القاعده در سوریه گذاشته اند