مخالفان سلاحهای دریافتی از آمریکا را در اختیار شاخه القاعده در سوریه گذاشته اند

مخالفان سلاحهای دریافتی از آمریکا را در اختیار شاخه القاعده در سوریه گذاشته اند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برخی از اعضای ارتش آزاد سوریه سلاحهایی که از ارتش آمریکا دریافت کرده بودند را مستقیما در اختیار اعضای جبهه النصره، شاخه القاعده در سوریه گذاشته اند

آگهی

برخی از اعضای ارتش آزاد سوریه سلاحهایی که از ارتش آمریکا دریافت کرده بودند را مستقیما در اختیار اعضای جبهه النصره، شاخه القاعده در سوریه گذاشته اند. اعضای ارتش آزاد در ازای این سلاحها درخواست منطقه عبوری امن از جبهه النصره کرده اند.

این خبر با تایید پاتریک رایدر، یکی از فرماندهان ارتش آمریکا روز جمعه منتشر شد. مخالفان بشار اسد در ماه سپتامبر نزدیک به ۶ کامیون اسلحه به اعضای جبهه النصره داده اند و در ازای آن این گروه اسلام گرا امنیت منطقه تحت نظر آنها را تامین کرده است.

پاتریک رایدر در سخنانش مخالفان سوریه را به خاطر چنین اتفاقی سرزنش کرد. این فرمانده ارتش آمریکا گفته است که تمام سلاحهای تحویل داده شده همچنان در اختیار اعضای جبهه النصره قرار دارد.

این خبر بار دیگر پیچیده بودن جنگ داخلی در سوریه و چگونگی مداخله قدرتهای بزرگ و کوچک منطقه ای در این کشور را نشان می دهد. جنگ داخلی تاکنون جان بیش از دویست و پنجاه هزار تن را گرفته و نیمی از جمعیت سوریه ۲۳ میلیونی را آواره و بی خانمان و بی وطن کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بالاترین نماینده جامعه مسلمانان اسپانیا در جریان تحقیقات ضدتروریسم بازجویی شد

رسانه سپاه از کشته شدن دو پاسدار در حمله اسرائیل در سوریه خبر داد

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد