برخورد دو جنگنده در تایوان باعث کشته و ناپدید شدن خلبان‌ها شد

Taiwan Air Force
Taiwan Air Force Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو هواپیمای جنگنده F-5E حدود ساعت ۱۵ این روز (۷ بامداد به وقت گرینویچ) در منطقه‌ای در ۲.۶ کیلومتری شهر پینگتونگ از صفحه رادار ناپدید شده‌اند.

آگهی

آژانس دولتی امداد و نجات تایوان روز دوشنبه اعلام کرد که در اثر برخورد احتمالی دو جنگنده در جنوب این کشور جزیره‌ای، یک خلبان تایوانی کشته و دیگری ناپدید شده است.

بر اساس بیانیۀ مرکز فرماندهی امداد و نجات ملی این کشور، دو هواپیمای جنگنده F-5E حدود ساعت ۱۵ این روز (۷ بامداد به وقت گرینویچ) در منطقه‌ای در ۲.۶ کیلومتری شهر پینگتونگ از صفحه رادار ناپدید شده‌اند.

این هواپیماها دو فروند از چهار هواپیمایی بودند که حدود نیم ساعت زودتر از حادثه، در چهارچوب یک ماموریت آموزشی باند فرودگاه را ترک کرده بودند.

جستجو برای یافتن سرنخی از خلبان ناپدید شده به کمک هلی‌کوپترها و ‌همچنین نیروهای گارد ساحلی تایوان در جریان است.

ناوگان هواپیماهای جنگندۀ تایوان رو به پیری است و در سال‌های اخیر حوادث مرگبار زیادی را تجربه کرده است. با این وجود تایوان در تلاش است با انجام تمرینات نظامی، توان دفاعی خود را در مقابل چین حفظ کند.

چین این کشور جزیره‌ای را یکی از استان‌های خود می‌داند و بارها تهدید کرده که در صورت اعلام رسمی استقلال یا مداخله یک نیروی خارجی، از زور استفاده خواهد کرد.

سال گذشته هواپیماهای نظامی چین بارها به منطقه دفاعی تایوان حمله کردند.

تنش‌ها در تنگه تایوان از زمان انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی که باعث شد خانم تسای اینگ-ون، از حزبی که به طور سنتی با مخالف پکن است به قدرت برسد، بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین ۱۰ تن از دموکراسی‌خواهان هنگ کنگ را که قصد فرار به تایوان داشتند به زندان محکوم کرد

چین، بوئينگ و چند شرکت آمریکایی را به دلیل فروش اسلحه به تایوان تحریم کرد

تایوان چگونه توانست خود را در مقابل زلزله آماده کند؟