نخست‌وزیر تایلند ضمن خودداری از پاسخ به خبرنگاران به آنها مایع ضدعفونی پاشید

نخست‌وزیر تایلند
نخست‌وزیر تایلند   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

نخست‌وزیر تایلند پیش از آنکه با اسپری به سوی خبرنگاران برود از آنها خواست که سرشان به کار خودشان باشد.

پرایوت چان اوچا، نخست وزیر تایلند روز سه شنبه در پایان نشست خبری ضمن خودداری از پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره ترمیم کابینه با اسپری به آنها مایع ضدعفونی کننده پاشید.

نخست وزیر تایلند پیش از آنکه با اسپری به سوی خبرنگاران برود از آنها خواست که سرشان به کار خودشان باشد. پرایوت چان اوچا فرمانده بازنشسته ارتش تایلند است. او در سال ۲۰۱۴ به دنبال کودتای نظامیان قدرت را در تایلند به دست گرفت.

دولت تایلند طی ماههای اخیر با تظاهرات مخالفان روبرو بود. معترضان در تایلند خواستار کناره گیری پرایوت چان اوچا از قدرت و اصلاح قانون اساسی و ایجاد محدودیت هایی برای دربار شده بودند. درخواست معترضان برای اصلاح نهاد سلطنت واکنش های زیادی را در تایلند برانگیخت زیرا انتقاد از دربار در این کشور آسیایی امری کم سابقه محسوب می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر دادستانی تایلند روز دوشنبه ۱۸ نفر از معترضان را به اتهام «شورش» تحت پیگرد قرار داد. سه نفر از آنها همچنین به «توهین به سلطنت» متهم شدند.

بنا به اعلام گروه وکلای مدافع حقوق بشر در تایلند تاکنون دستکم ۳۸۲ نفر از جمله ۱۳ فرد زیر سن قانونی به دلیل شرکت در اعتراض ها تحت تعقیب قرار گرفته اند.

پرایوت چان اوچا بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ فرمانده کل ارتش سلطنتی تایلند بود.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا