Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مخالفان دولت تایلند به دنبال شکست طرح رای عدم اعتماد به نخست‌وزیر تظاهرات کردند

تظاهرات مخالفان دولت تایلند در بانکوک
تظاهرات مخالفان دولت تایلند در بانکوک Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طرح رای عدم اعتماد به نخست‌وزیر به دلیل «سوءمدیریت» در بحران همه‌گیری ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن از سوی مخالفان دولت ارائه شده بود.

آگهی

صدها تظاهرکننده هوادار دموکراسی روز شنبه پس از رای اعتماد مجدد پارلمان تایلند به پرایوت چان اوچا، نخست‌وزیر این کشور در بانکوک راهپیمایی کردند.

معترضان که تعداد آنها بیش از ۳۰۰ نفر گزارش شده است با وجود بارش شدید باران در یکی از محله‌های تجاری بانکوک تظاهرات کردند. پلیس تایلند پیش از آغاز تظاهرات مسیرهای اصلی منتهی به محل اعلام شده برای تجمع مخالفان را مسدود کرده بود.

ماموران ضدشورش پلیس در جریان اعتراض‌های خیابانی روز شنبه با ماشین‌های آبپاش حضور پررنگی در خیابان‌ها داشتند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نخست‌وزیر تایلند و پنج وزیر دولتش روز شنبه موفق به کسب رای اعتماد مجدد از پارلمان شدند. این در حالی است که طی یک هفته گذشته گمانه‌زنی‌های زیادی مبنی بر عدم حمایت گروهی از اعضای ائتلاف حاکم از دولت و خروج آنها از ائتلاف مطرح شده بود.

طرح رای عدم اعتماد به نخست‌وزیر به دلیل «سوءمدیریت» در بحران همه‌گیری ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن از سوی مخالفان دولت ارائه شده بود. تایلند همزمان با موج سوم شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» با بدترین شرایط اقتصادی از زمان بحران مالی کشورهای آسیایی در سال ۱۹۹۷ روبرو است.

همه‌گیری ویروس کرونا در تایلند تاکنون جان بیش از ۱۲ هزار نفر را گرفته است. این در حالی است که شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه قانون اساسی تایلند پرایوت چان‌-او‌چا را از نخست‌ وزیری تعلیق کرد

نخست‌وزیر تایلند ضمن خودداری از پاسخ به خبرنگاران به آنها مایع ضدعفونی پاشید

دموکراسی‌خواهان تایلندی فرماندهی پادشاه بر ارتش را به چالش کشیدند