آدم‌ربایی تازه در مدرسه‌ای در نیجریه؛ صدها دختر دانش‌آموز مفقود شده‌اند

مدرسه‌ای در نیجریه
مدرسه‌ای در نیجریه Copyright آرشیو آسوشیتدپرس
Copyright آرشیو آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سلیمان تونائو آنکا، سخنگوی دولت محلی گفت: «افراد مسلح با وسیله نقلیه وارد مدرسه شدند، سپس برخی از دختران را مجبور کردند که سوار خودروهای آن‌ها شوند.» وی افزود: «ما همچنان در حال بررسی تعداد دقیق دختران ربوده شده هستم.»

آگهی

صدها دختر نوجوان پس از حمله افراد مسلح به یک مدرسه شبانه‌روزی در شمال غربی نیجریه مفقود شدند.

مقامات محلی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه حمله به یک مدرسه راهنمایی در ایالت زامفارا توسط افراد مسلح و آدم‌ربایی را تایید کرده‌اند.

سلیمان تونائو آنکا، سخنگوی دولت محلی گفت: «افراد مسلح با وسیله نقلیه وارد مدرسه شدند، سپس برخی از دختران را مجبور کردند که سوار خودروهای آن‌ها شوند.»  وی افزود: «ما همچنان در حال بررسی تعداد دقیق دختران ربوده شده هستم.»

یکی از معلمان که خواست نامش فاش نشود در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، شمار دختران ربوده شده را ۳۰۰ نفر ذکر کرد.

یکی دیگر از معلمان نیز تصریح کرد که ۶۰۰ دختر نوجوان در هنگام حمله در خوابگاه حضور داشتند که نیمی از آن‌ها پیدا شده‌اند. وی اضافه کرد که دختران گمشده یا فرار کرده‌اند یا ربوده شده‌اند.

نیروهای پلیس برای پیدا کردن ردی از این افراد مسلح در منطقه مستقر شده‌اند.

این آدم‌ربایی آخرین مورد از آدم‌ربایی نوجوانان است که در مرکز و شمالی غربی نیجریه از سوی گروه‌های جنایتکار که محلی‌ها آن‌ها را «راهزن» می‌نامند انجام می‌شود. این افراد مردم را به وحشت می‌اندازند، دام‌ها را می‌دزدند و روستاها را غارت می‌کنند.

۹ روز پیش نیز، افراد مسلح به یک مدرسه شبانه‌روزی در کاگارا در همسایگی نیجر حمله کردند و ۴۲ نفر از جمله ۲۷ دانش آموز را ربودند.

محمد بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه آغاز عملیات نجات را اعلام کرد و طبق گفته مقامات مذاکره با آدم ربایان در حال انجام است اما گروگان‌ها هنوز آزاد نشده‌اند.

انگیزه این گروه‌ها اغلب مالی است اما برخی از گروه‌های اسلامگرای افراطی حاضر در شمال شرقی نیجریه در برخی از اقدامات دست دارند. 

جدی‌ترین حادثه در این زمینه در آوریل ۲۰۱۴ رخ داد، زمانیکه اعضای گروه بوکوحرام ۲۷۶ دختر را از خوابگاه مدرسه‌شان در چیبوک در شمال شرقی ایالت بورنو ربودند. حدود ۱۰۰ دختر همچنان مفقود هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیجریه؛ ۲۸ دختر دبیرستانی ربوده شده آزاد شدند

صدها پسر ربوده شده نیجریه‌ای در آغوش والدین آرام گرفتند

دانش‌آموزان ربوده شده در نیجریه آزاد شدند