Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نیجریه؛ ۲۸ دختر دبیرستانی ربوده شده آزاد شدند

عکس آرشیوی از آزادی دانش‌آموزان ربوده شده در نیجریه
عکس آرشیوی از آزادی دانش‌آموزان ربوده شده در نیجریه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه‌های تبهکار که مقامات محلی از آنها به عنوان «راهزن» یاد می‌کنند مدت‌هاست جان و مال شهروندان ساکن در مناطق شمال غربی و مرکز نیجریه را مورد تهدید قرار داده‌اند.

آگهی

گروه تبهکاری که اوایل ماه جاری میلادی حدود ۱۲۱ دانش‌آموز دبیرستانی را از یک موسسه تحصیلی در شمال غرب نیجریه ربوده بود روز یکشنبه ۲۸ تن از گروگان‌های خود را آزاد کرد.

فرانس‌پرس با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرد که هنوز ۸۷ دانش‌آموز از جمله شماری از دختران دبیرستانی در گروگان این گروه هستند.

افراد مسلح ناشناسی روز پنجم ژوئیه شبانه به خوابگاه دبیرستان باپتیست بتل واقع در ایالت کادونا در شمال غرب نیجریه یورش بردند و بیش از یکصد دانش‌آموز ۱۰ تا ۱۹ ساله را که به صورت شبانه‌روزی در این موسسه آموزشی تحصیل می‌کردند، ربودند.

این تازه‌ترین حمله به موسسات آموزشی در نیجریه و ربودن دانش‌آموزان از سوی گروه‌های تبهکار سازمان یافته است که با این دست اقدام‌ها به دنبال اخاذی و باج‌گیری از شهروندان هستند.

یک مسئول دبیرستان مذهبی باپتیست بتل به خبرگزاری فرانسه گفت که بیست و هشت نفر از دانش‌آموزان ربوده شده آزاد و به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند.

وی افزود: «دانش‌آموزان روز شنبه آزاد شدند و ما با اتوبوس‌های کلیسا آنها را به دبیرستان بازگرداندیم. آنها شب را در مدرسه گذراندند؛ سپس با خانواده‌ها تماس گرفته شد که برای تحویل دانش‌آموزان به دبیرستان مراجعه کنند.»

به گفته مسئول دبیرستان باپتیست بتل،‌ با توجه به آدم‌ربایی‌های قبلی تاکنون ۳۴ دانش‌آموز از چنگال ربایندگان رها شده‌اند و ۸۷ دانش‌آموز هنوز در اسارت قرار دارند.

در گزارش فرانس‌پرس آمده است که پلیس ایالت کادونا هنوز هیچ اظهار نظری در باره این واقعه نکرده و جزئیات بیشتر آزادی دانش‌آموزان نیز هنوز روشن نشده است.

گفته می‌شود که آدم‌ربایان هفته پیش یک دانش‌آموز دیگر ربوده شده را به دلیل وضعیت جسمانی و نیاز به معاینه پزشکی آزاد کرده بودند.

گروه‌های تبهکار که مقامات محلی از آنها به عنوان «راهزن» یاد می‌کنند مدت‌هاست جان و مال شهروندان ساکن در مناطق شمال غربی و مرکز نیجریه را مورد تهدید قرار داده‌اند.

این افراد مسلح ناشناس به روستاها حمله می‌کنند،‌ دام‌ها را می‌دزدند و برای دریافت باج اقدام به ربودن شخصیت‌های محلی و مسافران می‌کنند.

بیش از یک هزار کودک، نوجوان و دانش‌آموز از ماه دسامبر گذشته تاکنون به دست این گروه از تبهکاران ربوده شدند و برخی از آنها همچنان در اسارت ربایندگان قرار دارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار ۱۸۰۰ زندانی پس از حمله مسلحانه به بازداشتگاهی در نیجریه

آدم‌ربایی تازه در مدرسه‌ای در نیجریه؛ صدها دختر دانش‌آموز مفقود شده‌اند

ارتش اسرائیل با ادامه عملیات نظامی در جبالیای غزه: جنگجویان حماس بازگشته و تجدید قوا کرده‌اند