فیسبوک همه حساب‌های وابسته به نظامیان میانمار را می‌بندد

Anti-coup protesters
Anti-coup protesters Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این تصمیم برای حساب‌های اینستاگرامی متعلق به نظامیان این کشور نیز اجرا می‌شود و هرگونه فعالیت تبلیغی از سوی آنها در این شبکه‌های اجتماعی نیز ممنوع خواهد شد.

آگهی

شرکت فیسبوک روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که همه حساب‌های مرتبط با ارتش میانمار را به دلیل استفاده نظامیان این کشور از «خشونت مرگبار» علیه معترضان طرفدار دموکراسی خواهد بست.

این تصمیم برای حساب‌های اینستاگرامی متعلق به نظامیان این کشور نیز اجرا می‌شود و هرگونه فعالیت تبلیغی از سوی آنها در این شبکه‌های اجتماعی نیز ممنوع خواهد شد.

در بیانیه فیسبوک آمده است: «حوادثی که پس از کودتای ۱ فوریه در میانمار روی داد، از جمله خشونت‌های مرگبار، اجرای چنین ممنوعیتی را ضروری و تسریع کرد.»

ژنرال‌های ارتش میانمار طی سه هفته گذشته، استفاده از زور را برای تضعیف بسیج دموکراسی‌خواهی در این کشور، جایی که هزاران نفر روزانه با حضور در خیابان‌ها کودتای نظامی را به چالش کشیده‌اند، بطور گسترده در دستور کار خود قرار داده است.

اعتراضات مردمی به این کودتا تا کنون ۵ کشته بر جای گذاشته است و در این مدت ارتش به طور گسترده‌ای از فیسبوک استفاده کرده تا ادعاهای خود مبنی بر تقلب در انتخابات نوامبر که باعث پیروزی حزب آنگ سان سوچی شد را در میان اهالی میانمار گسترش دهد.

فیسبوک در سال‌های گذشته نیز صدها صفحه مربوط به ارتش این کشور را بسته است، با این وجود همچنان به دلیل ناکارآمدی در مدیریت محتوای پست‌های مخرب، زیر انتقاد شدید مردم میانمار است.

اعلامیه روز پنج‌شنبه فیسبوک در پی تصمیم هفتۀ گذشته این شبکه اجتماعی منتشر شد که صفحه‌ای به نام «اخبار واقعی» (True news) متعلق به سرویس خبری رژیم کودتا را بست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خطای فیس‌بوک در مورد نام یک شهر فرانسه؛ امور شهرداری «بیچ» یک ماه مختل شد

دست‌کم ۳۹ کشته در یکشنبۀ خونین میانمار؛ آتش‌سوزی در کارخانه‌های متعلق به چینی‌ها

اعتصاب عمومی مخالفان در میانمار؛ نظامیان متعرضان را به مرگ تهدید کردند