Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

محکومیت زندان برای مدیر و دو خلبانی که کارلوس غصن را از ژاپن فراری دادند

محاکمه کادر پروازی و مدیران شرکت هواپیمایی که کارلوس گون (غصن) را فراری دادند.
محاکمه کادر پروازی و مدیران شرکت هواپیمایی که کارلوس گون (غصن) را فراری دادند. Copyright Mehmet Guzel/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Mehmet Guzel/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نویان پاشین، یکی از خلبانان محکوم گفت نه خلبانان و نه مقام‌های شرکت نه در ژاپن و نه در ترکیه به هیچ مورد مشکوکی برخورد نکردند و اطلاعی از ماجرا نداشتند. بنابراین متهم و محکوم کردن آن‌ها به‌دلیل [فقدان انگیزه و عنصر معنوی] از اساس اشتباه است.

آگهی

دادگاهی در ترکیه یکی از مدیران شرکت هوایی ‌ام‌ان‌جی و دو خلبان این خطوط پروازی را به اتهام قاچاق انسان و برای ایفای نقش در ماجرای فراری دادن کارلوس غصن (گون) از ژاپن به لبنان، به ۴ سال و ۲ ماه زندان محکوم کرد.

دو خلبان و دو عضو دیگر کادر پرواز که در جریان همین پرونده بازداشت شده بودند، تبرئه شدند.

محکومان این پرونده اوایل سال ۲۰۲۰ به اتهام قاچاق انسان بازداشت شدند. به گفته وکلای آن‌ها، به این رای اعتراض خواهد شد و حتی در صورت تائید آن در مرجع قضایی بالاتر، مدت کیفر با توجه به دوره بازداشت کوتاه‌تر خواهد شد.

کارلوس غصن (گون) مدیرعامل گروه خودروسازی نیسان-رنو-میتسوبیشی اواخر سال ۲۰۱۸ در ژاپن بازداشت و به اتهام گزارش غیرواقعی از حقوقش به مقام‌های مالیاتی و استفاده از منابع شرکت برای منافع شخصی، تحت پیگرد قرار گرفت. آقای غصن (گون) این اتهامات را از اساس تکذیب کرد. وی با دستور دادستانی ژاپن تا زمان محاکمه در حصر خانگی قرار گرفت.

با این حال وی که تابعیت فرانسه، لبنان و برزیل را دارد تقریبا یک سال پس از بازداشت و با برنامه‌ای پیچیده، از ژاپن به استانبول و از آنجا به لبنان گریخت. کشوری که هیچ پیمان استرداد مجرمین با ژاپن ندارد.

نویان پاشین، یکی از خلبانان محکوم گفت نه خلبانان و نه مقام‌های شرکت نه در ژاپن و نه در ترکیه به هیچ مورد مشکوکی برخورد نکردند و اطلاعی از ماجرا نداشتند. بنابراین متهم و محکوم کردن آن‌ها به‌دلیل [فقدان انگیزه و عنصر معنوی] از اساس اشتباه است.

محکومان این پرونده تا زمان پایان رسیدگی در مراجع قضایی بالاتر آزاد می‌مانند.

آقای غصن (گون) چند ماه پیش اعلام کرد برنامه‌ای دانشگاهی برای تجارت به راه می‌اندازد. وی که در خانه‌ای پدری در بیروت ساکن است، در اوج گرفتاری‌های اقتصادی لبنان اعلام کرد که این کشور راه‌‌های بسیاری برای عبور از این نابه‌سامانی‌ها دارد. با این حال هنوز خبر رسمی از چگونگی ارتباط احتمالی وی با سیاستمداران لبنانی وجود ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی مدیر عامل سابق رنو-نیسان را صادر کرد

تدریس کارلوس گون ۹ ماه پس از فرار از ژاپن: با اعتمادسازی پول هم به لبنان می‌آید

کارلوس گون: جزئیات فرارم را نمی‌گویم اما به کسانی که پای من ایستادند کمک می‌کنم